| Dandelion7 a întrebat:

Mi-a fost spart contul de Twitter, a fost schimbat numele, poza de profil si s-a postat un tweet cu un site xxx.Cum schimb parola?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii la "Am uitat parola" (Forget password) si urmezi instructiunile de acolo.

1 răspuns:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ti s-a intamplat acest lucru. Iti poti recupera contul accesand optiunea "Ai uitat parola" si introducand adresa de email sau numarul de telefon.

Pe viitor te sfatuim sa bine sa iti securizezi adresa de email sau conturile pe retelele sociale setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.