| Temmp0 a întrebat:

As dori sa utilizez o distributie de linux ca si -main pc-. Dar am observat ceva EXTREM de aiurea, dar un lucru ma deranjeaza mai mult, si anume: Browserul.

De ce exista diferente intre browserul pe windows, si cel pe linux? Google chrome pe linux arata diferit si se comporta de asemenea diferit fata de windows.

Acum, inteleg ca prioritatea pentru un programator este platforma cu cei mai multi utilizatori, si aici am o intrebare:

Chiar daca Google Chrome este diferit, imi poate afecta productivitatea daca il folosesc intr-un mediu linux? Sau difera doar la aparente dar e la fel ca si utilitate?
Mai exact:

1. Extensiile se comporta la fel ca pe windows?
2. Aplicatiile web-based sunt afectate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dual boot cu ubuntu mate. Iti sugerez sa folosesti Firefox ca Chromium te spioneaza.

| DryIce a răspuns:

Da firefox e ok. Mai incet da macar nu te spioneaza si extensiile sunt mult mai ok pe el.