| ElectroFlash a întrebat:

E posibil ca de pe adresa ip de pe o cartela reincarcabula de acum 4 luni sa se afle locația exactă? Dau funda

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Da. Evident.

Răspuns utilizator avertizat
| KanameKuran a răspuns:

Depinde ce crezi prin "locatie exacta". Modul in care se determina locatioa unui telefon este prin calcularea timpului de raspuns intre telefon si turnul telefonic, in acest caz, locatie exacta inseamna o aproximare ce poate gresi cu +-5metri, deci sa nu crezi ca daca esti pe o strada foarte aglomerata, vin jandarmii si te gasesc fix pe tine. Uneori se poate face si prin semnale GPS, ce este putin mai precisa, dar asta necesita ca dispozitivul sa aiba adaptor GPS...

| Sorinlelele a răspuns:

Ai spart o bancă de tot întrebi de locație?

| Ion_Claudia_1995 a răspuns:

Nu cred doar daca este un hacker

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Acest lucru poate fi aflat, dar doar de catre autoritati.