| Allexandrafjsjd004 a întrebat:

Mi-am uitat parola de la Instagram...Contul de Instagram era conectat cu cel de Facebook, doar ca astazi imi aparea ca nu m-am inregistrat cu Facebook-ul. Tin sa mentionez ca imi stiu doar numele de utilizator deoarece email ul la care e conectat contul nu il mai am, si nu este cel de la Facebook. Va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da-i la parola uitata si vezi ce optiuni de recuperare iti da. Altfel n-avem cu ce sa te ajutam.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti incerca sa iti recuperezi contul accesand https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.