| Blyat a întrebat:

Buna, as putea adauga intr-o bricheta zippo motorina?
Ar merge?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Motorina se aprinde mult mai greu la scanteie asa ca este posibil sa se aprinda foarte greu sau deloc. In plus, chiar daca reusesti sa o pornesti din cauza ca este putin rafinata, va fumega ca o torta chestie care va face tigarea imposibil de fumat daca nu cumva esti vreun rus in al doilea razboi mondial.

Nici benzina normala nu este o idee buna pentru ca desi e mai purificata ca motorina si se va aprinde fiind mai putin rafinata decat aia de bichete tot va scoate dubios de mult fum + miros.

Ramai la benzina de la Zippo.

| Daniel323 a răspuns:

Se poate pune motorina.Nu,nu va merge.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.