| ManelistuCamataru a întrebat:

Care gardina botanica ar contine toata colectia de plante din flora Romaniei? Sau macar toate plantele cuprinse in cartea din link-ul urmator:
https://i.postimg.cc/TwyTWwfp/carte.png
Bucuresti, Cluj, Iasi, alta?

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Nu prea cred că ai cum să găsești pe cineva care sa aibă idee ce plante sunt în acea carte și daca le-a văzut pe toate la o gradina botanica. La București au multe plante. Eventual, poți să cauți care ți se par mai necunoscute și să suni acolo la grădina sa întrebi dacă le au. Mă gândesc că majoritatea plantelor din carte se găsesc cam la toate grădinile. Și le poți căuta pe rand pe net pe cele de care nu ai auzit și afli detalii și mergi la grădina care le are.