| AvalohAlyn a întrebat:

Cum au avut și are succes așa mare KFC și MC Donald's?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Au plecat la drum mii de firme pe segmentul fast-food, zeci de mii chiar, au concurat intre ele la sange, unele au ramas mici si medii, multe au disparut, iar astea doua au ajuns mari si universale, au avut politici bine gandite si management bun, si au inceput in SUA, cea mai mare piata de fast-food. Coca Cola la fel, a intrat printre primele pe piata, in locul potrivit- SUA, au cucerit piata si au fost obligati de legile antitrust sa se imparta in doua, dar cele doua parti au ramas dominante.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mancare gustoasa si rapida chiar daca nesanatoasa si miliarde investite in marketing.

| Darkmagic a răspuns:

Tot la fel cum au avut succes si Coca Cola, Pepsi, blugii, rap-ul, rock-ul, Halloween, Valentine's, Labour day si etc.
Cu copy paste.
Cu totii copiaza ce livreaza cea mai puternica tara din lume.