| anonim_4396 a întrebat:

Daca atunci cand gatesc, si tai o rosie, este vreo sansa sa tai un atom pe din doua si sa cauzez o explozie nucleara?

Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Probabil ca atomii de rosie vor fuziona cu atomii de sarmalute ci castraveti si vei face cunostinta cu atomul voma care face o mica explozie nucleara in w.c

9 răspunsuri:
| MirelaTeodora78 a răspuns:

Scuze ca iti spun, dar cred ca adevarata problema pentru Planeta este prostia ta.

| Catrice a răspuns:

Tu tai toți atomii aceia. Produci o explozie nucleara pentru roșie.

| RoCkKiD a răspuns:

Absolut! Doar ca trebuie sa accelerezi cutitul ala aproape de viteza luminii.

| Diclordifeniltriclormetilmetan3 a răspuns:

Ceezi ca poti? De la un mic atom nu o sa faci o explozie uriasa incay sa distrugi pamantul. Si rosiile exista de foarte mult timp asa ca nu cred ca inca nu a facur nimeni asta. De ci dupa kine nu

Bula
| Bula a răspuns:

Nu reusesti sa-ti ascuti cutitul atat de subtire sa taie un atom. big grin
Daca totusi ai reusi, atunci atomul ar pierde din energie, n-ar exploda.
Pentru explozie este nevoie de fuziune de atomi, ceea ce nu este posibila pe masa de bucatarie. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie asta cel mai mare pericol când gătești tu.

| darrio2007 a răspuns:

Ai niste intrebari, mai pustiule, de imi vine sa dau cu rosii in tine.

| 6684464 a răspuns:

Nu, nici un fel de explozie nucleara, doar slabesti moleculele pana se desprind.
Moleculele cutitului nu se slabesc pentru ca au o legatura mult mai puternica fata de cea a rosiei.

| Jeonghyeo a răspuns:

Da, daca cutitu are lama mai subtire decat grosimea unui atom