| Mariela_1621 a întrebat:

De ce nu sunt interesati oamenii de stiinta sa il caute pe dumnezeu?
ce ati face daca ati muri si ati vedea ca dumnezeu exista?
ce i-ati spune? happy

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Bunica cumnatului meu a avut o experienta a mortii care pe mine m-a marcat profund.Probabil ca multi nu vor crede ce spun. Avea aproape 80 de ani si-a rupt piciorul, a fost operata dar nu i s-a mai vindecat, a ramas la pat si era uneori trista de starea ei. Intr-o zi nora ei a gasit-o foarte vesela.Nedumerita a cerut o explicatie. Sa stii ca a fost Iisus la mine si mi-a spus: Putin ti-am dat sa suferi pentru mine si tu de atatea ori ai murmurat.Nu mai fi trista, maine vin sa te duc acasa!
Si-a chemat toata familia in jurul ei, inclusiv pe sora mea, le-a cerut iertare tuturor pentru tot ce si-a adus aminte, le-a spus tuturor ca maine va veni Iisus dupa ea.
A doua zi, in timp ce nora ei o tinea de mana, ii spune: "Il vezi pe Iisus ca deschide usa?( doar ea il vedea). Vine dupa mine! Na eu va spun la revedere!"
Le-a facut un semn de ramas bun cu mana, a inchis ochii si a murit zambind.

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca Dumnezeu le-ar spune; v-am dat minte sa stapaniti pamantul cu ce este pe el, si in apele lui si in padurile lui. iar voi ce a-ti facut? ati descoperit, cum sa-l distrugeti de cateva zeci de ori.ati aflat o gramada de chestii folositoare dar si nefolositoare.ati inventat bombe atomice sau nucleare, ati descoperit oase vechi, dar nu ati aflat cum sa opriti cutremurele, sa nu se reverse apele, sa nu moara oamenii de boli crancene si molime.si nu pentru slava si gloria mea ati lucrat ci pentru banii si aurul vostru care va distruge sufletele din voi.nu ati investit talerul ce vi l-am dat cum trebuie.asa ca o sa-l iau de la voi si o sa-l dau celor ce l-au investit cum trebuie si au adus multi taleri pe langa ce le-am dat eu. mintea. mintea este un taler pretios care trebuia folosit constructiv nu distructiv.nu trebuie sa mor, ca sa stiu ca Dumnezeu exista.trebuie sa traiesc doar. dar nu in pacat, fiindca asta este moartea, ci in Iisus Hristos caci el este viata vesnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce i-as spune?, ar avea rost sa. i mai spun ceva daca sunt deja moarta? adica, nu vad sensul, ca oricum nu ma mai intorc printre vii. La ce m-ar ajuta sa. l cunosc moarta? Sa. l vad acum, si sa. i arat cum mor oamenii de foame, sau si mai rau, de prostie, de ipocrizie, de smecherie, de tupeism, de lasitate.Ca doar el in marinimia lui a stiut sa creeze ignoranta si sa o duca la perfectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ias zice salut laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu poate sa il vada pe Dumnezeu, niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune sa ne ierte, ca suntem pagani si ne indoim de ceea ce a creat, deci... Dumnezeule, de unde atata iubire? Normal, din asta ne-a creathappy

| BitzyMa a răspuns:

AoleulaughingTu nu sti povestea aia ca s-au unit toti oamenii si s-au apucat sa faca o piramida gigantica sa ajunga la D-zeu? Dar D-zeu le-a incurcat limbile sa nu se mai inteleaga sh sa nu mai poata continuaoh go on? Deci, daca ar incerca.ar fi o pierdere de timplaughing