supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Depresia denota caracter slab? Numai oamenii cu"caracter de doi bani" se imbolnavesc de depresie? big grin

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Depresia este boala secolului nostru. Despre ce vorbesti aici? Declansarea unui episod depresiv are 100% sanse sa se intample datorita unei conformatii genetice. Depresia post-partum care apare la viitoarele mamici: ti se pare ca Nicole Kidman (cea mai cunoscuta figura care a trecut prin depresie maternala) era o personalitate slaba?
Este ca si cum ai spune ca o persoana suferinda de cancer are caracter slab. straight face
Oameni buni, daca nu stiti ce e depresia, macar cititi despre ea.

46 răspunsuri:
| AjutorNeconditionat a răspuns:

Clar da

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

Vezi ca si Rick era. Ce ai facut mai nene maa. Gutza nebunule

| nedeea86 a răspuns:

Oricine poate sa intre in depresie, chiar si tu.