| ExistaMosCraciun a întrebat:

Din punct de vedere bioenergetic, ateu nu este cel care neaga existenta lui Dumnezeu, ci cel care nu are iubire in inima. Cum comentati asta, utilizatori atei si credinciosi?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Un ateu care se respecta este acela care nu neaga existenta lui Dumnezeu, ci acela care cu obiectivitate studiaza si cerceteaza stiintific atat creationismul biblic cat si creationismul stiintific, vs evolutionist si ratiunea lui inclina spre cea din urma. Nu negarea cu vehementa anuleaza una din cele doua ci argumentele logice, rationale raporatate la puterea noastra de a intelege viul, consumator si producator de energie prin miscare (lucru mecanic) si care aceasta entitate este "infasurata" de straturi de bioenergie numita "aura". Iubirea insa tine de dorinta unui atasament, aceasta fiind una din "portiile de hrana" a bioenergiei ea manifestandu-se cu incarcatura pozitiva dar si prin pierderea iubirii cu incarcatura negativa spre epuizare, secatuire ajungand pana la disfunctionalitatea corpului (boala).

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi chemati, putini alesi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

At-i vazut la Nicu? gura pacatosului adevar graieste.