| OctavianDanielMaria a întrebat:

Erbivorele pot manca carne?

56 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Nilsson a răspuns:

Să înțeleg că următoarea întrebare e "Cum au devenit erbivorele carnivore pe vremea lui Adam? "

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu cred că tot ce scrie în Biblie e adevărat.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă Biblia mă face fericit de ce vrei să-mi răpești bucuria?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erbivorele practica si canibalismul, cand sunt hranite.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Esti erbivor?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand mananci frunze de patrunjel si de ceapa si de leustean, nu esti erbivor?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci esti erbivor si carnivor.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca este omnivor ( erbivor si carnivor ) ar trebui sa poata manca sau paste si iarba.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Omul, fiind omnivor ar trebui sa poata manca si iarba. Deci nu e o prostie cand spune ca regele babilonului a mancat iarba 7 ani. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inseamna ca nu e o prostie nici cand spune ca leul va manca paie ca boul, iar lupul va paste iarba. rolling on the floor

Se pare ca inainte de pacatul lui Adam lupii mancau iarba si animalele nu se vanau intre ele.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai stat tu sa vezi daca nu mananca si el fire de iarba?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Https://ro.m.wikipedia.org/wiki/C%C3%A2ine

Cainele e carnivor si tot mananca iarba ca nostalgie cand isi aminteste cand manca doar iarba inainte sa pacatuiasca Adam cand isi permitea sa manance doar iarba. Acum, din cauza caniculei iarba nu mai are gustul de alta data si nu se mai digera asa usor.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iarba pe care o manca odinioara carnivorele din prezent nu mai e de cand a pacatuit Adam. Era o iarba cu gust de carne.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand a disparut iarba aceea leii au trecut exclusiv pe carne.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand Adam a pacatuit tufele au inceput sa aiba spini, iarba sa nu mai fie aceeasi iarba, urzicile au inceput sa urzice.