| klau95 a întrebat:

Este adevarat ca daca mori in vis mori in realitate?
Dupa cum ati vazut nu exista sa mori in vis..mereu te trezesti cand e ceva rau.

35 răspunsuri:
| klau95 explică (pentru mihaitaLGP):

Dc vb asa serios?laughing

| mihaitaLGP a răspuns (pentru klau95):

Cu o anumita categorie de oameni trebuie sa vorbesti pe limba lor.

| AnastasiaMihai a răspuns:

Da e adevarat, spre exemplu multi de aici au murit deja. Acum iti scriu din lumea de dincolo si vor sa te pacaleasca. It's a trap!

| Raynn a răspuns:

Si marmota invelea...

| Sentinel a răspuns:

Ti-ai pus vreodata intrebarea ca viata ta ar putea fi un vis? Ca atunci cand vei muri te vei trezi cu adevarat? Ca ceea ce se intampla cu tine cand visezi se intampla la o scara mai mare? Ca poate exista o Entitate, un Sine, care isi viseaza realitatea fizica?

Se spune ca omul e un microunivers in miniatura. La scara mai mare ce se poate intampla? Judecand logic. Daca omul viseaza, poate ca exista o alta Fiinta mult mai mare decat omul care "viseaza" ca e om in trup fizic si experimenteaza aceasta realitate fizica. Ajungem la concluzia ca suntem fiinte spirituale ce au o experienta umana?