| alexwahl a întrebat:

Gainile sunt pasari sau animale?

71 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Pasarea nu e tot animal?

| alexwahl explică (pentru nda):

Nu stiu. tu ce crezi?

| Raniaa a răspuns:

E suflet!

| alexwahl explică (pentru Raniaa):

Bine,asta pe langa ca e gaina.

| T0T a răspuns:

Te rog spune-mi, ultima mea dorință și curiozitate pe care o am pe TPU, ești troll sau nu?

| alexwahl explică (pentru T0T):

Ce i troll?

| T0T a răspuns (pentru alexwahl):

De ceeeeeeeeeee...Mi-ai distrus ultima speranță pe care o aveam aici. Acum voi pleca neîmplinit.

| Andreeaasf15 a răspuns:

Pasari.

| Uxellodunon a răspuns:

Da

| alexwahl explică (pentru T0T):

Pai zi mi care i baiu ca sa te lamuresc

| alexwahl explică:

Pai stiu, ca astia sunt tarani, le taie pe viu,

| Uxellodunon a răspuns:

Un animal este definit ca un organism pluricelular (are mai multe celule), heterotrof (se hraneste cu alte finte vii) si care isi capteaza hrana cu un tub digestiv.

Deci da, gainile sunt animale, si este si o pasare. O pasare este un animal tetrapod (4 membre) homeoterm (isi regleaza temp corpului) si care are PENE
Toate pasarile sunt animale, cum sunt si toate mamiferele, reptilele, amfibienii, pestii, meduzele, coralii, viermii, caracatitele, scoicile, melcii, stelele de mare, buretii de mare, etc

Ce nu e animal? Plantele nu sunt animale, ciupercile nici ele, nici bscterile, nici arheele, nici protozoarele.

| alexwahl explică (pentru Uxellodunon):

Mersi pentru ca mi ai dat un raspuns bun

| Violleta2022 a răspuns:

Asta se invata in clasa a II-a. la scoala generala.
Tu nu ai ajuns inca acolo?

| alexwahl explică (pentru Violleta2022):

Da ce astia de a 2a stie sa scrie ca mine? Marti am test la algebra si profesoru cel nou intreaba numa prostii.

| PumpkinDoll a răspuns:

Este fiinte

| alexwahl explică (pentru PumpkinDoll):

Este fiinte? Atunci noi ce suntem?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru alexwahl):

Noi suntem oameni

| alexwahl explică (pentru PumpkinDoll):

Bine si asta e adevarat. Dar sper ca nu glumesti ca iti marchez raspunsul ca fiind eronat

| PumpkinDoll a răspuns (pentru alexwahl):

Pe bune, chiar suntem oameni, ma rog...eu unul mi-as fi dorit sa fiu extraterestru si sa plec d'aici

| Samariteanul a răspuns:

Si una si alta geniule...

| Uxellodunon a răspuns (pentru alexwahl):

Noi sunte oameni si suntem si fiinte laughing)
Si oamenii sunt animale, incadrandu-ne in definite, suntem mamifere chiar

| alexwahl explică (pentru Uxellodunon):

Da.

| alexwahl explică (pentru Samariteanul):

Bine,daca tu zici.Cati ani ai?

| Samariteanul a răspuns (pentru alexwahl):

Mai multi decat tine, iti pot garanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca fac sau nu oua de aur.

NOname
| NOname a răspuns:

...și păsările, nefiind plante, sunt animale, deci nu se pune problema de vreun "sau".

| alexwahl explică (pentru NOname):

Ms.Auzi,dar exista pasari care sa nu faca oua?

NOname
| NOname a răspuns (pentru alexwahl):

Da. Cocoșul, păunul, rățoiul...

| alexwahl explică (pentru NOname):

Pai si gaina nu are nevoie de cocos ca sa faca oua?