| WhatheWow a întrebat:

Și dacă agonia și extazul sunt două extreme atunci ce poate umple golul dintre ele?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Intre ele nu este gol, ci este o medie. Aristotel spunea ca o viata fericita este o viata conforma cu virtutea, iar virtutea este caracterizata nu de extreme, ci de media lor, care fluctueaza, de la caz la caz. Nu cred ca exista raspuns sigur la intrebarea ta, sincer.

57 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Normalul.
Combinatie intre cele doua.

| ionutzwk a răspuns:

Deci cele doua se unesc si formeaza un compromis adica normalitatea!

| WhatheWow explică (pentru ionutzwk):

Bun, dar cum arată normalitatea despre care vorbești?

| ionutzwk a răspuns (pentru WhatheWow):

Adica starea aceea cand nu mai ai nicoi grijawinking

| WhatheWow explică (pentru ionutzwk):

Doar mort nu ai nici o grijă; e asta o stare de normalitate?

| Trynda a răspuns:

BEREA!

| Gogu06 a răspuns:

Placerea, stii vorba aia, from zero to hero

| WhatheWow explică (pentru Trynda):

Sau vinul!

| dragos9234 a răspuns (pentru WhatheWow):

Starea normala este cea cu care te-ai obisnuit.

| WhatheWow explică (pentru Gogu06):

Da, dar tot între două extreme ne învârtim.

| WhatheWow explică (pentru dragos9234):

E adevărat, obișnuința e a doua natură dar ce facem atunci când ni se cere obiectivitate?

| dragos9234 a răspuns (pentru WhatheWow):

Ei bine, asta nu stiu.
Probabil ne straduim sa fim impartiali happy

| WhatheWow explică (pentru dragos9234):

laughing Bun răspunsul!

| Trynda a răspuns (pentru WhatheWow):

Am glumit man, nu consum alcool.

| WhatheWow explică (pentru Trynda):

La fel și eu Man, însă vinul tot o licoare a zeilor rămâne. laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru Trynda):

"Man"...
Ce expresie minunata.

| Hombre a răspuns:

Cu vodka.

| WhatheWow explică (pentru Hombre):

Adică bloody Mary; vodcă... cu bulion. laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Te culci si pe cealalta ureche, dar la jumatatea drumului, sa stii sa te opresti.
Anunta-ma daca vrei si un raspuns serios, nu ca asta n-ar avea un subinteleswinking

| WhatheWow explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Acum nu căci bloody Mary despre care tocmai vorbeam undeva mai sus, chiar mă influențează și pentru răspunsuri serioase nu am nevoie de " influențe "...cel puțin nu de acest gen. laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru WhatheWow):

Stiu ca Bloody Mary musca...de limba.Nu mai ai cum sa tipi!

| WhatheWow explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Mai degrabă de minte și nu mai poți gândi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice o legatura mai buna intre cele doua.Adica dezechilibrul si labilitatea psihica, care definesc trecerea rapida dintre cele doua stari.
Eu n-as umple nimic, ba din contra, as face un zid mai mare intre cele doua.
p.S. Sper sa iau si o scara cu mine, sau sa am grija pe care parte ma apuc sa zidesc, caci n-as vrea sa raman in agonie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dupa un litru de palinca, sigur intreci extremele!

| Onio a răspuns:

"TIMPUL" şi "SPAŢIUL" este răspunsul. Orice "GOL" între două "extreme" este umplut de acestea.
happy

| Trynda a răspuns (pentru dragos9234):

Ce ai cu mine man. Am vorbit si eu ca dupa o bere.

| felixbbimage a răspuns:

Intre agonie si extaz este...platitudinea, mediocritatea, superficialitatea. Intr-o comunitate utopica, in care existenta materiala este suspendata iar spiritualitatea e singurul "modus vivendi", agonia si extazul ar fi singurele stari posibile si relevante. Chiar nu am vrut sa ma dau mare ori sa fiu bombastic, este ceea ce cred.

| Inferno a răspuns:

Ignoranta, o da, ignoranta poate umple foarte bine acest gol. Ignorand agonia,ignorand extazul, ignorand viata, realitatea, lumea, ignorandu-te si pe tine. Ingoranta, ea poate umple totul.

April
| April a răspuns:

Intre ele nu e un gol; e prea-plinul serenitatii.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru WhatheWow):

Si piper...