| DeliaSteffy a întrebat:

Buna cat inseamna 190 ron in lei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

RON (Romanian News)este codificarea internationala pentru lei noi, asa cum ROL(Romanian Lei) a fost pentru lei vechi. 190 lei RON(lei noi) sunt 1.900.000 lei ROL (lei vechi), paritatea fiind de 1 leu RON = 10.000 lei ROL. Numai bine!

7 răspunsuri:
| MyMyutza a răspuns:

Pai ron inseamna lei.

| dub105 a răspuns:

Un milion noua sute

| alexandrey a răspuns:

1 milion si 900

| florina_3397 a răspuns:

Tot atata
lei=ron

| Sarah15is a răspuns:

,,Ron'' inseamna leu.190 ron sau lei este acelasi lucru.190 lei cum se pronuntau inainete (in bani vechi) o suta nouazeci de mii adica acum in bai noi 19 lei. 190 lei in bani noi inseamna un milion noua sute iar in bani vechi 1900 asa se scria. Si in bani veci un milion se scria pe bacnota una suta lei si numarul 100. Fundita?

| DeliaSteffy explică:

Multumesc vreau sa imi cumpar un iphone 2 g tongue