| mdia13 a întrebat:

Locuiesc in Timisoara si as vrea sa ma inscriu la un curs sau o agentie de modeling. Precizez ca nu am experienta in domeniu si am 13 ani spre 14, dar sunt inalta, ...masuri bune... Ceva idei:d? A si inca ceva am citit pe diverse forumuri ca agentiile Platinium Media si PTK Image nu sunt serioase si iau doar banii clientilor lor. E adevarat?
Fundoihappy!

4 răspunsuri:
| Ema1234 a răspuns:

Pai: avand in vedere ca esti "destul de bine" du-te curajoasa. si fara emotii. Bineinteles ca o sa mai fie fete mai dragute dar concentreaza-te pe frumusetea ta. Si nu stiu daca este sau nu adevarat... Dar mai bine iti sugerez sa fii hotarata. Asta ajuta in totdeauna. Si cand nu te astepti... poti fii tu cea care "castiga"happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai citit pe roportal presupun, da Platinium sunt niste tepari jegosi, mai ales tiganul de Liviu insa de PTK as zice mai inainte de a-ti face o parere sa vorbesti cu managerul de acolo, eu sunt sigura ca sunt rautati. Pe mine m-a respins PTK-ul ca nu am avut inaltimea necesara pentru modeling, insa mi-a propus proiecte de figuratie scenica si scurtmetraje interesante. De Platinium stiu de cand erau in centru ca racolau fetele de pe strada si isi minteau clientii in cel mai josnic mod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt din Timisoara, locuiesc de 20 de ani aici, mai exact aici m-am nascut. De 4 ani fac modeling, am fost la Top Models si de 2 ani sunt la PTK Image. Multi isi pun intrebari despre seriozitatea agentiilor, in mare parte nu prea gasesti ceva serios niciunde pe piata din Romania, insa personal de PTK Image sunt multumita. Am avut prezentari, am avut si refuzuri, dar mi se pare corect sa se spuna lucrurilor pe nume si cred ca sunt printre putinii care fac asta. Si pentru fete sfatul meu ar fi sa nu mai viseze, agentiile vand vise. O agentie serioasa nu ia bani pe impresariat, activitati, pregatire. Nu percepe taxe de inscriere si comisioane de promovare deoarece ei castiga de pe noi in activitati. Eu la PTK am platit doar sedinta foto, ceea ce mi se pare corect, nu pot plati ei la oferta masiva de fete care o au si pe care le selecteaza. Asa ca dragele mele, deschideti bine ochii, consultati-va cu un avocat cum am facut si eu inainte de a semna un contract, pentru a stii ce semnati, iar daca nu sunteti multumite de el il puteti rezilia oricand. Oricum va platiti doar pozele cu care ramaneti voi.

| adina_7379 a răspuns:

Buna, am 19 ani, sunt din timisoarasi de curand am terminat cursurile oferite de platinium-media... si pot sa spun ca deja amparticipat la cateva prezentari...
Acumnupot sa iti garantez ca vei fi chemata la prezentari dardepindedoar de tine... dacamuncim avem rezultate...pe principiul asta merg ei.
Bye bye!