| anonim_4396 a întrebat:

Ce coafuri simple pentru scoala stiti?

Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

Vezi aici cateva exemple interesante:

http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce hahaha fa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu o coafura simpla pentru par ondulat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 coditze impletite pana la jumate si restul asa!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bentite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu eu imi iau bretonul si mil dau pe spate si mil prin cu un clestisor si imi sta ff bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece am parul pina sub fund, vara nu-l pot lasa desprins dar in general mi-l prind intr-o coada si motco o agrafa simpla big grin. incearca si u nu conteaza cum ai parul sati place tie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce coafuri simple pentru scoala stiti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot fi mai multe coafuri de exemplu frezurile emo, eu am asa coafura si la toti le place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intins la placa iar daca ai breton intoarcel cu ondulatorul

| IooMar a răspuns:

Poi daca ai breton poti sa iti faci o coada normala, dar nu prea sus si dupa sa iti faci un coc si sa ii prinzi in asa fel incat sa nu se vada agrava care va fi pusa sub coda si dupa ce ai facut cocul sa iti tragi cateva fire de par din mijlocul cocului, iese foarte binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada de cal sau un coc dar daca ai o fata draguta poti sa lasi parul pe spate dar sa stii sa facii si ceva sufite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada studenteasca
coda impletita
codite impletite
parul prins intr-o coada
parul prins in coc
doi melci
stea de mare
prinsa doar partea de sus a parului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste coafuri simple pentru sc(trec pe a 7-a)si nu vesnica coada de cal ca nu imi sta prea bine cu parul prins...(parul meu e mediu).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta este si pentru mine o problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada impletita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai parul lung prinde-l in doua cozi si apoi incearca sa le ridici punandu-ti clesti si sa iti stea ca un palmier. Ca Mady din Zack si Cody cum se prindea ea la scoala.

| Dina_6676 a răspuns:

Poti sa-ti impletesthi 2 koditze, sau chiar o klamitza sa-ti pui dintr-o parte si in alta...(blush). sau chiar cum au spus fetele sa te uiti in oglinda sa-ti faci singurika si o sa vezi cu care iti sta mai bine...sau poti sa inventezi la urma urmei si tu ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa iti faci carare pe mijloc sau intr-o parte si sa-ti pui o bentita, dardoar de "decor", sau poti sati prinzi bretionul sau cateva suvite din fata, pe spate. Asta a fost varianta par "desfacut", acum trecem la varianta codite (preferat pentru ora de sport sau cand este foarte cald afara : iti faci spic, coc, coada de cal, coada impletita, coronita, doua codite impletite sau nu...si cam atat.
Eu asa imi prind parul in fiecare zi cand meg la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa gasesc ceva mai sofisticat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine un palmier in varful capului e mult mai frumos cel putin asa mi se pare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu coada de cal si piscer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, eu stiu una, daca aveti placa de intins parul, va impletiti tot parul in codite, fiecare suvita, dar trebuie sa aveti rabdare, le impletiti pe toate si o luati pe fiecare, pe rand si le intinzi asa cum sunt, impletite cu placa, si o sa-ti iasa ceva foare frumos, incearca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-ti prinzi in fata bretonul si cu uun coc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai simplu la mine inseamna extravagant eu folosesc placa sa mi`l indrept sau ondulez chiar daca ma ia ceva timp dar totusi ca rezultat merita pentru ca imi sta ff bine >.> decat simplu si plictisitor mai bine extravagant si cool!happy

| Danyellaaa a răspuns:

Pai... eu pentru scoala prefer sa-mi las parul liber cu o agrafa sau o coronita. A sa e cel mai super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti cateva fire de par cu ondulatorul si apoi prinde parul in coada de cal...na nu stiu sunt o multime de coafuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa va tndeti cum va sta bine si dupa aceea puteti sa-l aranjati mai usor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu imi fac de obicei 2 coditze impletite sau simple, in sus sau in jos...:P sau imi prind parul cu un cleste si las niste suvite sau il prin intr-o coada impletita pe-o parte... poti incerca, de asemenea si impletiturile "os de peste". Sunt simple si mai deosebite :) Uite aici niste instructiuni:2.Impletitura os de peste

Imparte parul in doua cozi egale. Alege dintr-o coada groasa o suvita subtire din exterior si trece-o peste, unind-o cu cealalta coada groasa. Acum alege din cealalta coada groasa o suvita subtire din exterior si uneste-o cu prima coada groasa. Si tot asa. SI UN VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=DGlRvHuC0XQ