| anonim_4396 a întrebat:

Ce scrii pe o carte cand o dai cadou?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De acord cu mihalitza, incepi cu numele ei/lui, textul cu urarea, numele tau si data!

7 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu prea e ok sa scrii mesaje pe carti...decat daca le-ai scris tu si dai autograf...
Poti scrie un gand de "sanatate, noroc, -la multi ani- pe o felicitare pe care sa o pui in carte... sau poti scrie un citat sau versuri in ton cu momentul aniversar!

| leluc a răspuns:

Nimic happy poti scrie pe un semn de carte ceva...depinde ce reprezinta persoana respectiva pentru tine. Nu mazgali cartile, pretuieste-le happy

assiris
| assiris a răspuns:

Nu exista o reteta anume. Depinde de ocazie, ţinta, situatie etc. Trebuie sa te orientezi. Sau sa pui intrebarea mai aproape de subiect.

| mihalitza a răspuns:

De regula scrii ceva care sa ii aminteasca "beneficiarului" de tine.(nu uita sa mentionezi si data.)

| ioana08 a răspuns:

Adevarul este ca nu prea dau cadou carti...parca o singura data am dat si am scris "carte naravasa" ma rog...este o povestioara mai lunga...depinde si cui ii dai cartea poate sa dai cartea unui coleg si sa scrii "cu drag" ma rog din astea... ori daca nu poate sa ii dai cartea unei pers iubite sau o ruda apropiata tu sti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bebe sa duce la carlosica haha