| SimizRobert26 a întrebat:

Am de făcut o alegere destul de grea (pentru mine) și nu mă pot decide așa că sper să îmi veniți în ajutor!

Vara asta în luna Iulie am de ales între:

1. Să merg la mare cu un grup de colegi/prieteni printre care și cel mai bun prieten al meu la Costinești (o săptămână) - (plajă, club și distracție de dimineața până seara)

sau

2. O tabără de engleză/chitară în Anglia (transport/cazare GRATIS) cu un grup de necunoscuți (români - 25-30 de persoane max.) (2 săptămâni)

Știu că este alegerea mea și nimeni nu ar trebui să o facă pentru mine dar chiar am nevoie de puțin ajutor...

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș alege-o pe a doua oricând

| IamPanda55 a răspuns:

A doua pare mult mai tare si ai parte de experiente de neuitat happy

| Catrice a răspuns:

Ce dificil de ales laughing
Serios acum, când mai vezi tu tabăra în Anglia FREE?!

| Lioana a răspuns:

Eu as alege tabara din Anglia si mi-as face prieteni noi. Cu prietenii actuali gasesc si alte ocazii sa ma vad.

| TombRaiderfan a răspuns:

Sa fiu sincera eu as alege varianta 1 fiindca pur si simplu iubesc libertatea de a ma distra la mare alaturi de prietenii mei, stand pana seara ascultand muzica si distrandu-ne.
Dar alegerea e a ta. Gandeste-te bine la ce vrei, ce nu ai experimentat pana acum si ceea ce iti face inima sa tresalte de bucurie la auzul ei. Eu consider asta ca fiind optiunea cea mai buna. Cum am mai zis, gandeste-te bine la ce vrei sa faci si alege ce te face pe tine sa te simți mai liber, OK?

| anonimg a răspuns:

Du-te în Anglia, dar ia-l și pe cel mai bun prieten al tau.

| Raven a răspuns:

A doua variantă. Chitara bănuiesc că-i importantă pentru tine, că altfel nu te-ai fi înscris la așa o tabără. Vor mai fi vacanțe cu prietenii dar o astfel de oportunitate, cine știe dacă se mai ivește.

| zăGhost a răspuns:

Gandeste-te ca ai ales-o pe prima, ai venit deja din excursie. Regreti ca nu ai ales-o pe a doua? Fa asta si cu optiunea numarul 2. Alta metoda ar fi avantaje/dezavantaje pentru fiecare optiune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios chiar esti in dilema Costinești vs Anglia?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tabără, cu prietenii poți ieși oricând.