Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Care e scenariul tau pentru o zi de Valentine's perfecta?

56 răspunsuri:
| lizzyluizacristina a răspuns:

Ne Intalnim La 12 si mergem in parc pentru un picnic apio mergem la un film si pe la 7-8 mergem la o cina romantic si mergem la un hotel

| LightOfDeath a răspuns:

Un mesaj dragut de dimineata, un trandafir, o plimbare prin parc sau un film, dupa sa ma duca acasa si un sarut de "larevedere".

| silviu67 a răspuns:

Sa ma trezesc cu ea in pat sa o sarut pe gat sa ii zic neata pitica ea sa zica neata sa o sarut sa o imbratisez si sa povestim prosti dupa sa tragem la sort care merge la baie si care face cafeaua si micu de jun happy si sa stam toata ziua in pat si sa mancam ciocolata si inghetata happy

| SexycoldVamp a răspuns:

O plimbare prin parc si un film de dragoste la cinema

| mariusice a răspuns:

Unul tragic

| IuĿii a răspuns:

O escapada romantica la Paris.

| 4K985TY a răspuns:

E drept ca iubirea trebuie sarbatorita in fiecare zi, insa de ce sa nu profitam de aceste zile speciale, dedicate ei? Cuvinte frumoase, cadouri simbolice sau o vacanta intr-un colt uitat de lume - toate pot reprezenta varianta ideala pentru un Valentine's Day reusit.

| AleXanDrAaaAAAAaAAAaaLeXaaA a răspuns:

În primul rand, totul să aibă loc pe această melodie: https://www.youtube.com/watch?v=-l9FX_H7DPo.Aș vrea să mă trezesc singură,în pat, iar pe noptieră să găsesc micul dejun.În timp ce îl servesc, mestecand descopar un soi de răvaș, care conține un bilet de adio.Mă îmbrac repede și cobor din cameră, iau decapotabila și pornesc în căutarea jumătății mele, nădăjduind că nu este prea tarziu.Merg cu o viteză nepermisă pe contrasens,iar deodată aud o bușitură,urmată de flăcări care îmi răsar în cale. Într-un mod miraculos trec prin ele pentru a-mi salva iubirea vieții și deodată în fața mea apare iubitul meu rănit,care ținea de mana un înger. Îngerul îl îndeamnă să-l urmeze pe lumea cealaltă, iar iubitul meu refuză, spunand astfel:„Nu pot pierde ce am mai de preț pe lumea aceasta, pe tine!"aruncandu-mi o privire iubitoare, grijulie. Apoi îngerul dispare, iar noi ne luăm de mana și ne sărutăm.Totul devine negru, și îmi revin din vis.Primul lucru pe care îl văd apoi sunt buzele lui, apoi ochii săi albaștrii, în care mă pierd amintindu-mi de ceea ce am visat. După cateva clipe, el îmi dăruiește un buchet de trandafiri roșii, cu un bilet pe care scriau exact aceleași cuvinte pe care le rostise el în visul meu:„Nu pot pierde ce am mai de preț pe lumea aceasta, pe tine!" ♥

| JaDiDaTa a răspuns:

Ceva ca într-un basm. Acum sunt mică nu pot cere aşa ceva. Dar când voi fi mia mare asta ar fi perfect. Deci. Să fiu în casa mea ( merge şi un apartement sau un hotel ) laughing şi să îmi lase un bilet pe pat cu un trandafir peste. Şi să scrie " Tu eşti cea care mă ajută să mă trezesc în fiecare dimineaţă, eşti motivul pentru care mă trezesc. Astăzi va fi o zi perfectă, îţi promit ". Şi pe uşă să fie iar un bilet care să mă îndrume spre bucătărie. Şi acolo să găsesc un mic-dejun care să arate urât. să nu fie comandat. Contează doar să se fi chinuit el să îl facă. Şi după să mă îndrume în sufragerie alt bilet şi să găsesc o rochie sau o pereche de pantofi, de cercei, un colier sau o brăţară. un gest oricât de mic - Şi apoi să aparî el şi să mă ducă într-un loc unde să ne distrăm toată ziua ca nişte copii. Asta ar fi o zi perfectă după părerea mea. happy

| White100 a răspuns:

O plimbare prin parc, sa ne uitam la stele si la luna.

| Deliiaaa a răspuns:

De-ai fi aici te-aş saruta! Dar aşa să... sarut în vânt? Căci tu eşti începutul şi sfârşitul vieţii mele, cu tine se-ncepe şi se-nchee gândul meu.

| LadyMm a răspuns:

Sa ma trezesc sub privirea lui care sa`mi spuna "Buna dimineata iubire ", un sarut pe frunte, o imbratisare calda dupa un mic dejun plin de zambete, o plimbare in parc, amintiri frumoase, multe rasete, saruturi neasteptate, imbratisari cu multa dragoste, si in final un film romantic.

| Lavinie a răspuns:

Scenariul perfect: Sa ma trezesc a doua zi imbratisata si sarutata, sa imi spuna sa astept 2 minute si sa vina cu micul dejun, apoi sa-mi spuna planurile pentru ziua de Valentine's: ca si-a luat liber de la serviciu in acea zi si ca o vom petrece impreuna vizionand un film dupa-amiaza. Sa ne distram impreuna de micile placeri ce se ivesc pe timpul zilei iar apoi seara sa cinam intr-un local intim, sa se auda o melodie in surdina si sa dansam. day dreaming

| Anndalouse a răspuns:

O cina romantica si un sarut la lumina lunii

| CatrionaAyala a răspuns:

Avand in vedere ca mi s-a cerut mana...

| 2nEe1 a răspuns:

Sa merg cu prietenul la munte

| puppyeyesss a răspuns:

Mi-as dori sa stam o zi intreaga si sa ne spunem toate secretele, apoi sa radem, apoi sa mergem cu trenul, undeva fara tinta, sa coboram la prima gara si sa cautam ghiocei, apoi sa mancam ceva, sa radem, apoi sa ne intoarcem acasa...

| anamaria2200 a răspuns:

Sa fii cu persoana iubita!

| devilitza a răspuns:

O zi in care facem tot ce ne trece prin minte fara retineri.

| Socaciu_Bianca_1997 a răspuns:

Sa ma trezeasc in camera de hotel a mea si a prietenului meu, singura in pat, dar pe noptiere un buchet mare de trndafiri rosii, unde sa gasesc un bilet. Biletul sa fie ca o harta pentru mine, care sa ma conduca la restaurant, unde sa imi gasesc prietenul. Acolo, luand micul dejun, in prajitura adusa de chelner, sa gasesc un inel de argint, cu diamante pretioase, asezate in forma de "B". Dupa micul dejun, intreaga zi sa continue cu surprizele daruite de orasul Paris si fericirea ca sunt logodita. THE END!

| ama01 a răspuns:

Ceva frumos se planuieste de mai mult timp! Si parerea mea este:ziua de Valentine's Dey, are un scenariu si trebuie respectat. Scenariul este: un trandafir frumos daruit persoanei iubite, o cine la lumina lumanarilor, multe surpize, o felicitare (cadou).Si acesta este scenariul care trebuie respectat!

| sexymamma a răspuns:

O zi de shoping si o noapte fierbinte

| PisiDePis a răspuns:

Dimineata,sa ma trezesc si el sa ma pupe pe obraz spunand ''Neata!'' cu zambetul lui fermecator pe fata, apoi sa mergem sa mancam clatite facute impreuna♥ dupa care sa mergem sa ne uitam la un film la cinema:3
Dupa amiaza sa mergem in parc plimbandu-ne in timp ce ne tinem de mana si vorbind despre noi sau despre tot ce s-a mai intamplat, apoi sa ne plimbam cu o tresura trasa de doi cai albi frumosi, ca in final mai spre seara sa mancam inghetata si daca mi se face frig sa imi dea jacheta.
Seara sa mergem la un frumos restaurant unde sa savuram o cina romantica iar la final sa mancam o prajitura impreuna♥.♥ La finalul cinei sa ne dam cadourile apoi sa mergem acasa si sa ne uitam iar la un film romantic dar si comedie/sau un film de groaza.Cam asa s-ar termina seara, dormind impreuna imbratisati♥:3

| Grasu_Yonee_1997 a răspuns:

O declaratie perfecta

| Ely_Roxy_1997 a răspuns:

O plimbare romantica, cu partenerul.

| Tapicu_Dan_1962 a răspuns:

Sa ii dau o fata flori.