| zorialbi a întrebat:

Ar fi trebuit sa pun aceasta postare la categoria Cauze nobile dar nu stiu de ce nu imi apare in lista de categorii...

De sarbatori fii mai bun si ajuta cei peste 230 de COPII ORFANI din asezamintele sociale din Valea Plopului si Valea Screzii Jud. Prahova. Copii salvati in mare parte de la AVORT sau din familii sarace, copii abandonati in spitale, pe strazi si copii cu dizabilitati, cu handicap... Ofera putin din cat ai mancare, imbracaminte, mobila, jucarii poti DONA bani si/sau materiale de constructii si cele necesare pentru a se termina sau a se construi mai multe case ca sa se salveze mai multi copii... Daca ai cunostinte la Firme din diverse domenii sau cei care pot dona materiale de constructii spune-le de acesti copii.
FII CU INIMA ALATURI DE COPII vezi asezamintele si copiii orfani la www.ValeaPlopului.com (aici vin si voluntarii Asociatiei Pro-Vita) www.ProVitaBucuresti.ro...Nu uitati cei care mergeti la Biserica mai des sa vorbiti cu Parohii de biserica sau orice preot sa stranga parohia donatii de la enoriasi, mireni pentru copii din Valea Plopului

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bravo! Stiu despre Valea Plopului, am vazut un documentar la Pro Tv parca, acum ceva timp. Subscriu la ideea ta, si te felicit!
Dar, sa nu uitam in acelasi timp, ca in fiecare oras exista leagane si orfelinate care au la fel de multa nevoie de toate cele, ca doar se stie ca sacul bugetar e gol!