| BlackRaven45 a întrebat:

Stiti cumva unde in judetul Mures as putea face voluntariat?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă chiar dorești, poți merge la diferite fundații și intrebi.
Dar, nu rezolva problemele prin telefon.
Inspiri mai multă incredere dacă te vor cunoaște personal, decât la telefon. Îmbracă-te decent, frumos și fii pregătită de vești bune. Poți primi și vești mai puțin plăcute, insă nu-i cazul să descurajezi, există și alte fundații, deci ai de unde alege.
Ex:
- Kiwi Casa Bucuriei (Tg.Mures, orfelinat/centru de plasament),
- Centru de plasament "Sf. Mare Mucenic Gheorghe" (Sâncraiu de Mureş)
Cred că există și un adăpost de câini, dacă știi că iubești cățelușii,
Sau poți învăța cursuri de prim ajutor, deci cum să ajuți oamenii. Completezi acest formular:
http://crucearosie.ro/voluntariat/cum-poti-deveni-voluntar/

| oidee a răspuns:

Am vazut la niste stiri tv (nu mai stiu postul) ca la Gradina zoologica au nevoie de ajutoare. Voluntari sau zilieri.