| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună …după cum știți urmează banchetul de a 8 a și faza e ca.dna dirigintă ne a zis să ne alegem fată și băiat să dansam la începutul banchetului..pe o melodie în engleză și nj ce. faza e ca mi e frică ca niciun băiat n ar vrea să danseze și dacă ar vrea fac ceilalți mișto …sincer mă uit la mine și nu sunt așa de urata încât să se sperie lumea de mine ..deci dacă mi se întâmplă astea ..nu știu ce să zic.

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Te gândești prea mult la niste chestii ce nici nu s-au întâmplat, ce-ar fi daca o sa dansezi pur și simplu și asta e?
Oricum, ce mai contează pararea colegilor tai? Pe unii nici nu o sa-i mai vezi, așa că simte-te bine și asta e!

| LisaJulie a răspuns:

Sa știi ca vor fi mulți care vor dansa împreună cu crush-urile lor la banchet! Nu cred ca va fi o problema! Tu ai grija sa îi spui băiatului cu muzica sa pună cât mai multe melodii! Nu te considera urata! Nicio fata nu este urata după părerea mea! happy

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Pare că te confrunți cu o situație destul de stresantă. E normal să te simți așa, mai ales când e vorba de un eveniment important ca banchetul de absolvire. În primul rând, e important să-ți amintești că valoarea ta nu depinde de părerea celorlalți sau de cine vrea sau nu să danseze cu tine.

În ceea ce privește frica de a fi ridiculizată, este o teamă comună, dar de cele mai multe ori, aceste temeri sunt mai mari în mintea noastră decât în realitate. Poate ar ajuta să discuți deschis cu un coleg de încredere despre această situație sau chiar cu diriginta, exprimându-ți preocupările. Ei te pot asigura și te pot sprijini.

De asemenea, încercați să alegeți o melodie faimoasă și antrenantă, pe care toți să o îndrăgească, asta ar putea face momentul mai plăcut și mai puțin stresant pentru toată lumea. Și, poate cel mai important, încearcă să te concentrezi pe a te bucura de moment, indiferent de cum se desfășoară lucrurile. Banchetul ar trebui să fie o amintire frumoasă și sărbătoare a anilor petrecuți împreună cu colegii tăi.