| CrissRonnye7 a întrebat:

Cum poti da afara un profesor? Adica unde as putea sa il reclam, deoarece pune note cum ii vine in cap?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Si eu am in liceu profesori de genul.

Si chiar nu putem face nimic? Adica e corect sa de-a note cum i vin in cap? Un profesor trebuie sa iti capteze atentia, sa te faca sa intelegi si pe deasupra sa te motiveze sa inveti. Urasc sa vad asa ceva, crede-ma chiar exista profesori de genul.

Dupa parerea mea ar trebui dati afara, sau penalizati. E absurd ce se petrece in tara asta, dar nimeni nu recunoaste nimic.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Creazi ca se uita cineva la tine cand spui ca un profesor pune note dupa cum ii trece prin cap?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Era clar asta, cand eram in liceu aveau si eu colegii care se plangeau de profesori dar nu se gandeau nici 5 minute sa puna si ei mana pe carte sa invete ceva.

| Ycu a răspuns:

In primul rand se vorbeste cu diriginta, apoi cu directoarea. Directoarea ar trebui sa ii spuna ce a auzit de la voi, si ar trebui sa va puna pe toti sa dati scris un proces verbal si sa spune-ti cum se comporta el la ora daca se adevereste si parerea este majoritara atunci se pot lua masuri, pana la decaderea acestuia din pozitia de profesor.

| PassingBY a răspuns:

Poţi face împreună cu colegii tăi o sesizare la director.

| ewasd a răspuns:

Scrisoare anonima la director?

| CrissRonnye7 explică (pentru ewasd):

Si asta cum se poate realiza?