| Al000993732 a întrebat:

Îmi place de un băiat din școală..este cu 2 ani mai mare și aș vrea să-i cer ig-ul și să ne cunoaștem, dar sunt puțin timidă și nu știu cu ce as putea să mă bag in seama ca să fim prieteni. Vreau sfaturi serioase, va rog.

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Daca ar inventa cineva o pastilă pentru timizi ar deveni MILIARDAR! PAI Daca te vede mielusel dus la tăiere crezi ca il impresionezi? Fa spionaj câteva zile vezi pe ce subiecte discuta cu colegii si te arunci si tu pe subiect!

| Al000993732 explică (pentru MistarGoGu):

E ok răspunsul, dar vreau mai mult

| MistarGoGu a răspuns (pentru Al000993732):

Ce mai mult de atât? Timiditatea se rezolva ori la Psiholog ori prin practica *( vorbesti deschis cu colegi, prieteni ..etc ) ce vârste aveti? Cresa, clasele 1-4? 5-8? Liceu? Care ar fi motivul pentru timiditate ca nu te bate nimeni cu matura pe spinare!

| Al000993732 explică (pentru MistarGoGu):

Este clasa a 9 a eu sunt a 7a și nu că mi-ar fi rușine.dar nu prea îl cunosc și mi-e frica să nu facă mișto adică, daca stau să mă gândesc de ce mi-ar fi rușine...nu găsesc motivul

| MistarGoGu a răspuns (pentru Al000993732):

Încearcă ca nu ai mare lucru de pierdut. Asta e testul Daca e băiat educat nu are de Ce sa facă misto! Doar ghiolbanii fac misto cand vorbeste lumea cu ei!

5 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Nu ai pe nimeni sa intrebi? Eu as face rost de insta-ul lui din alte surse, i-as da follow si dupa as incepe sa vorbesc acolo cu el. Sau daca aveti ceva prieteni comuni sa te introduca.