| puffika a întrebat:

M-am convins ca nu am nici macar un rpiten si ca nimeni nu tine la mine in lumea asta(ma rog.in afara de parintii mei)Bn dar mai intai ascultatima.

Pritenele mele sunt niste fraiere si doar profita de mine si se dau mari.Astazi pritena mea de scola mi-a cerut sa merg in complexul comercial din fata blocului meu si am mers ca prosta doar ca sa-si ia ea coronita ca nu avea.Si trebuia sa gasim un magazin, si nu l-am gasit si s-a enervat. Ei dar inainte de toate astea i-am zis sa vina la mine si nu a vrut si a zis cam asa"Vai! nu am chef eu merg doar la pritena mea de langa blocul meu dar si la ea stau putin mie nu imi place sa merg nicaieri" si ea a mai avut o prietena in clasa si la ea se ducea ori de cate ori avea ea chef si pe mine ma irita si mi-a spus ca ea mi-a zis mie doar maruntisuri ca pritena ei ce a imi buna stie totul despre ea. Dar oride cate ori era ea suparata eu stateam langa ea si o consolam ma rog si ea pe mine dar chiar ma ranit ce mi-a spus.Pana la urma la iesire din complex eu i-am spus "daca tot te enervezi trebuia sa te duci singura oricum de fiecare data cand iti cer eu ceva nu vii sau vii in sila: si mi-a zis ca "Nu-mi mai cere si a plecat grabita" si apoi sa oprit sa-si ia forneti de mine nici macar nu i-a pasat.

Ea e genul de perosana care nu ii place mai nimic si nu o intereseaza.Si cand am fost sa ne luam o culegere era cald pe drum si s-a enervat si a luat-o pe alt drum si i-am zis "Da spune ceva ca sa ma simt mai bine", fiindca nu mai zice nimic si a zis big grinu-te-n dracu" m-am simtit foarte prost si cand a venit la scoal am intrebat-o daca e suparata si a zis ca vai ca daca nnu vorbeste inseamna ca e suparata si apoi a zis"Pupa-ma in cur".

Eu nu am nici un prieten ceilalti de care vampovestit doar profita de mine. Ce sa fac? Ajutati-ma va rog si nu ma luati la misto.

Răspuns Câştigător
| lightmyfire a răspuns:

Buna.Pur si simplu intoarce-i spatele,stiu ca nu e bine sa aplici"Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte" dar alteori nu ai alta alternativa pur si simplu ignor`o,deci nu mai vb cu ea ca daca va vedea ca tu nu o mai bagi in seama va veni singura la tine,fara s-o chemi tu,pentru ca daca nu are cu cine sta va vrea sa vb macar cu tine decat sa stea singura,daca mergeti la magazin comporta-te asa cum s-a comportat ea,vorbeste-i cum iti vorbeste si fa exact ce facea ea! Pentru ca isi va da seama ca ii rasplatesti cu aceeasi moneda si atunci te va aprecia la adevarata ta valoare,stai linistita,lumea se mai schimba.Ea vrea sa arate ca e mare si tare si poate sa-ti vb cum vrea,dar schimba-te si tu,stii vorba aia"Ulciorul nu merge de multe ori la apa" asa ca schimba-ti comportamentul fata de ea si nu mai vorbi,daca te suna inchide-i incontinuu sau nu-i raspunde si mai pe seara ii spui ca nu ai auzit telefonul sau ca ai avut alte preocupari,ai fost ocupata, nua i avut timp de vb la tel, la scoala la fel, crede-ma ii va veni mintea la cap daca iei o initiativa.Succeshappy O zi minunata

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fii si tu indiferenta cu lumea trebuie sa ai o amica care e de treaba mai cauta si in alta parte si gasesti.

| Foca a răspuns:

Buna. Aia nu este prietena, parerea mea cauta alta de seama cu tine si icnerca sa fi si tu o prietena buna, si las-o pasta nu o mai baga in seaman ca va veni ea la tinewinking
Succes.
Ciaowinking

| puffika explică:

Da dar ea e singura cu care stau la scoala in rest sunt niste fete care se prostesc si nu stiu sa se poarte.

| puffika explică:

Haideti ca vreau cat mai multe raspunsuri!

| puffika explică:

Multumesc mult...ce nu as da sa va dau funda la totibig grin

| EojiKumnE a răspuns:

nu conteza ca acele fete se poarta urath saw cum zici uh important e sa te integrezi in societate si daca fata aceea nu mai vorbeste cu tine nu o baga in seama si ai sa vezi ca o sa o oftiki pentru ca nu o sa mai aiba p candva ca tine sa faca toth ce sp eawinking si daca o sa te impaci cu ea incearca sa nu te mai lasi dominata de ea!

| gabriel_9542 a răspuns:

Vr eu a fiu prietenul tau gaby_tofan2012