| anonim_4396 a întrebat:

Recent am avut o discuție cu iubitul meu si am zis cuvantul testicule(nu vorbeam despre,,acel,, subiect, era vorba de total altceva) si m- a facut porcoasa.
Okay inteleg daca ziceam o înjurătura zdravana ceva mai ziceam dar asa? Efectiv se invata la biologie,cum ar vrea sa zic? Mie personal mi se pare puțin cam exagerat, sau poate gandesc eu gresit. Acum e foarte suparat pe mine

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca prietenul tău are lacune la invatatura pe acest domeniu.
Probabil stie termenul de co.aie.
Ai incercat sa-i explici la ce te-ai referit? Sau nici nu vrea sa audă?

| cilia6na a răspuns (pentru darrio2007):

Da normal ca i-am zis si stie foarte bine dar nu vrea sa inteleaga pur si simplu, nu-mi dau seama nici pana in ziua de azi de ce pana si DENUMIRILE STIINTIFICE il,, dau peste cap,,

| darrio2007 a răspuns (pentru cilia6na):

Este foarte incăpățânat.

| darrio2007 a răspuns:

Iubitul, nu prietenul. Greseala mea.

| dullcat a răspuns:

Prietenul tau a cam ramas la nivel de gradinita. Daca se simte asa de rusinat de ceva ce se invata la scoala, cum admiti si tu, pe viitor oare ce alte probleme de comunicare si conflicte inutile vor mai aparea? Faptul ca a mai si ramas cu buza umflata, deja mi se pare... laughing) Poate ca in conceptia lui tu nu mai esti asa o zana inocenta de-acum si gata, i-a murit atractia.Trist.Vorbeste cu el, iar daca nu doreste, mergi mai departe, exista si alti baieti pe lume.Bafta.

| cilia6na a răspuns (pentru dullcat):

Da chestia e ca m-a deranjat mult cu termenul asta. porcoasa? doamne pe bune nimeni nu m-a mai facut asa pana acum, faza e ca da imi mai scapau inainte cateva cuvinte dar niciodata intr-un hal din ala asa vulgar

| dullcat a răspuns (pentru cilia6na):

E un termen corect anatomic si chiar decent.It is what it is.laughing Chiar exista alte variante mult mai porcoase, nu este nevoie sa le zic...Din ce ai mai scris, el pare deranjat de mai mult timp de felul liber in care vorbesti tu, nu?

| MistarGoGu a răspuns:

Săracu o fi copil de popa? Sunt curios el ce " limbaj " are in viata obisnuita? Vorbeste ca cei de la Trinitas prostu ala bisericesc? Daca NU poate cauta " motiv " sa o rupă cu tine? Pe sistemul Putin-ist cauta nod in papură!

| cilia6na a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu este sad Omul vorbeste normal adica nu are in vocabular cuvinte,,urate,, sau altceva, mi-a mai reprosat el de cateva ori. ca vorbeam eu nu stiu cum si i-am zis ca sunt doar niste cuvinte.
Da,daca vorbeam ca la usa cortului mai ziceam,dar sa zic TESTICULE deci ma gandesc si nu mi vine niciun raspuns logic la acest lucru, nici nu mi vine sa l mai intreb acum ca ii explica-i destul, daca vrea sa înțeleagă bine daca nu iar la fel.
E un lucru cert da, ca pe mine termenul asta de "om porcos, mizerabil" mi se urca la cap mai ales din partea lui nu ma asteptam, nu e ca ma afecteaza sau ceva dar pentru nimic?

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Copil de " sectant " *( iehovist, baptist, penticostal )... aia sunt foarte " selectivi " in limbaj

| cilia6na a răspuns (pentru MistarGoGu):

Am auzit,sunt mai multe religii care au un lucru legat de asta,dar in tot cazul e inexplicabil. La inceputul relației mi-a zis de fostele lui care nici macar nu si faceau unghiile cu OJA, asta cand i am deschis eu subiectul asta. când am auzit am ramas asa putin "uimita" si nu, nu pentru ca fetele nu și faceau unghiile, pentru ca pana la urma e o alegere personala si fiecare face ce vrea, dar am ramas asa pentru ca a zis el asta, de parca ar fi un pacat... Incredibil
Acum nu mai e asa, asta e chestia ca nu are o treaba anume si NU mi reproseaza ceva dar azi m-a lasat perplexa

| MistarGoGu a răspuns (pentru cilia6na):

Ei? De aici îmi reiese ca ori e un pic " virusat " la circuite ori cauta motiv de " despărțire "! Sunt curios ce varsta aveti? E diferența mare între voi? Daca nu este diferenta prea mare sa zici ca ar avea el cine stie ce " mentalitate " e clar cam ce doreste!

| cilia6na a răspuns (pentru MistarGoGu):

17 ani amandoi. El in general nu da motive de despărțire, cum sa zic, treburile merg foarte bine si ne respectam, iubim si apreciem reciproc, dar acest lucru la el e singurul care mi da de gandit, atat. Si e ciudat asa cu aceste cuvinte "vulgare" de parca acum m ar lua dumnezeu la cutite daca as zice un dracu

| MistarGoGu a răspuns (pentru cilia6na):

M-am relaxat! Unii au cate o " pasarica " la CAP altii ditamai STOLUL!