| mansa a întrebat:

Sunteti de acord cu afirmatia: "Muzica este zgomotul cel mai placut"?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Depinde foarte mult si de genul de muzica nu crezi?

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

NU.Singura apropiere intre cele doua notiuni esta ca ambele folosesc sunetul ca mijloc de expresie.Nu e cazul sa dam definitii caci ele se gasesc in orice dictionar...AM DOAR O CURIOZITATE:CE crede cel care intreaba...

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde de muzica, depinde de starea de spirit. Cel mai placut zgomot este respiratia unui copil cand doarme linistit, sau a ploii de vara care racoreste izbind geamurile. Sau da, poate fi si muzica cel mai placut zgomot daca asculti ce iti place si simti ca o traiesti.

| andreutz a răspuns:

Perfect de acord!

| Lory_2572 a răspuns:

DA

| pep a răspuns:

Exista, as putea spune, o antiteza, o nepotrivire intre zgomot si muzica. Zgomotul este, generic, tradus si interpretat ca sunet ce deranjeaza psihicul uman prin intermediul aparatului auditiv insa muzica, conform lui Caragiale este "acel fenomen care ne gadila urechile intr-un mod placut". Zgomotul nu poate fi inclus in spectrul sau cadrele artelor. Poate fi insa studiat de stiinta fizicii, cu toti parametri si toate componentele(frecvente, armonici, intensitate, decibeli, etc). Auditie placuta!

| Ella_6365 a răspuns:

Zgomot e cam harsh ^^' este Sunetul cel mai placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mereu.
sunt unele clipe in care muzica ne linisteste si altele in care pus si simplu ne zgarie pe creieri(depinzand de starea de spirit a fiecaruia).
parerea mea.tongue

| nicky a răspuns:

Eu personal nu. Nu intotdeauna muzica e zgomotul cel mai placut.