| Rebecca123 a întrebat:

Cine stie cum pot scapa de cearcanele move-albastrui? Vreau metode naturiste.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mov-albastru = vase sparte si exces de calculator, televizor, telefon, tableta.
Metoda naturista? Poti sa incerci cu un cutit sau o seringa sa sctoti sangele mort de acolo.

Metoda practica? Laser.

Incearca cu ulei de migdale presat la rece dar in afara ca va lumina zona nu o sa faca nimic. Trebuie sa mergi la oftalmolog sa vezi care-i baiul. Ai probleme cu circulatia? Fa sport, alearga.

| Rebecca123 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa imi bag seringa si cu atat mai putin cutitul sub ochi doar nu vrei sa imi scot ochii lol laughing. Oftalmologia nu se ocupa cu cearcanele.Eu am probleme cu cohii si la oftalmologie de fiecare data nu mi-a zis nimic caci aceste cearcane, sunt destul de evidente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rebecca123):

Poate ai ochii uscati, ai nevoie de ochelari sau cel putin de ochelari pentru calculator, tv etc. De-asta ti-am zis si de oftalmoligie.

Ideea e ca cearcanele nu se rezolva cu metode naturale daca le ai de ceva timp.

| Osyyy a răspuns:

Incearca o crema de galbenele, nu creme scumpe care au parfum.

| PastelBlueCupcake a răspuns:

1. Ai putea sa mai si dormi.
2. Castravetii chiar pot fi eficienti.
3. Ceai de musetel. Aplica'l cu putina vata sau discuri demachiante in zonele afectate si tine cont sa fie inca putin fierbinte.
4. Incearca sa eviti orice situatie stresanta.
Sper ca te'am ajutat :* :3