| Grrta a întrebat:

Buna,tuturor! Am o intrebare la care chiar as dori sa primesc niste raspunsuri serioase. Multumesc anticipat. Sunt absolvent de ASE, am vreo sansa sa lucrez in Politie fara sa mai urmez cursurile academiei de politie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista aceasta sansa, se numeste incadrarea din sursa externa si, din cate am citit, in acest an se vor incadra astfel cateva mii.
Cand se vor face si procedura va fi anuntat, dar este bine sa te interesezi si la compartimentul de resurse umane din Inspectoratul Judetean de Politie de la domiciliul tau.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt sanse, numai ca trebuie sa te interesezi cand anume fac ei asemenea selectii.

| vmalex21 a răspuns:

Cea ce vrei tu se numeste CALEA INDIRECTA sau mai pe romaneste intrarea in sistem fara a absolvi o scoala de specialitate. Exista sanse insa nu prea mari si te expui la niste riscuri. Daca mai vine vreun Boc la conducerea tarii risti sa fii concediat usor deoarece nu ai absolvit o scoala de specialitate. Poti urma si cursurile unei scoli de politie precum cea de la Campina.

| Grrta explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!