| elelov a întrebat:

Buna TPU.imi place de un baiat care e cu mine in clasa(am trecut intr-a 9). Este genul de baiat care face mereu atmosfera.pana acum nu prea sstatea in pauze in clasa si la ore nu era chair mereu pentru ca a fost cu pregatirile pentru mister. deci nu prea am petrecut timp cu el. Acum sta mai mult prin dar nu vorbim mare lucru.totusi sta si cu mine "ne zgandarim". mi-e putin ffrica "sa ma dau la el" pentru ca nu stiu cum o sa reactionezesad si poate ar fi ciudat dac voi reusi sa fiu cu el. totusi vreau sa incerc. dar usor sa nu par disperata. vreau sa il fac sa am placa.macar sa fim mai buni prieteni (momentan nu avem subiecte de discutiesad ) ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| marui08 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o iei usor, prin aceiasi situatie trece si prietena mea, doar ca baiatul respectiv ii mai face din cand in cand avansuri.
Cel mai bine ar fi sa incerci sa comunici cu el, indiferent despre ce subiect:scoala, muzica.etc Implicat-te in discutii unde e si el, incearca sa fii cat de cat prin preajma lui fara sa isi dea seama, si in acel timp e posibil ca el sa se simta atras de tine, daca o sa fie asa o sa incepeti sa vorbiti orice si daca vrea ceva cu tine o sa iti zicahappytongue
Sper ca te-am ajutatbig grin

5 răspunsuri:
| anonimul a răspuns:

Exact in situatie asta sunt si eu, dar eu sunt baiatul, am pus si eu intrebarea asta pe TPU si mi sa rasp sa intru in jocurile fetei
cum sa nai subiect de discutie? esti in sec 21... uite cateva subiecte
muzica, barfe, competitii sportive, dragoste,
AA
intreaba-l de multe ori daca are prietena. o sa inteleaga el

| Azazel a răspuns:

Nu pari disperata. Crede-ma.

Iar daca tipul nu se prinde, inseamna ca e idiot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cipi_uzzy eu cred ca ar trebui saipui mana in pieptsisal pupi pe obraz si pleci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce este importanta atmosfera?

| elelov explică:

Da dar daca intreb daca are prietena...par disperata se prinde = moment penibil