| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața.

Am o relație cu o fata de 6 luni, dar părinții nu sunt de acord cu relația noastră și din câte am auzit părinții ei nu o lasă cu mine, avem amândoi 21 de ani, ce sa fac?

Va rog frumos niște răspunsuri, dar nu răspunsuri cu vrăjeală și la mișto.

O iubesc pe fata și sunt îndrăgostit de ea, a apărut când nu m-am așteptat, am auzit ca părinții ei sunt severi sau dificili.

Ar trebui sa ma axez pe mine și sa las lucrurile sa se desfășoare de la sine, asa mi-a zis mami, toate la timpul lor și dacă va fi sa fie, a ta va fi.

Mulțumesc

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ea e dependentă de părinți. Până când?

| mihai69 a răspuns:

Sigur aveți 21, nu 12 ani?

| dullcat a răspuns:

Buna.Sunteti amandoi majori, va puteti intalni chiar si cu protestele parintilor ei in fundal.Sau este ceva ce nu ne-ai spus? Adica, de ce ar fi impotriva ta? Sper ca nu e vorba de venituri? Ca suntem totusi in 2024, nu in secolul al XVI-lea.Eu sper sa va intelegeti si sa ajungeti pana in punctul in care le demonstrezi parintilor fetei ca s-au inselat in privinta ta.Numai bine!

| Hyperion7 a răspuns:

Cum se face că majoritatea fetelor cu care tu care ai interacționat au avut părinți stricți și nu le-a fost permis să iasă?
Eu tind sa cred că nu fetele sunt problema, ci la tine este o problema
https://www.tpu.ro/......-mama-lui/

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

laughing Inca o intrebare la care am raspuns degeaba.Noroc cu cei ca tine.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Stai liniștită că și eu am răspuns degeaba unora, dar na, cine are urechi să audă, cine nu...își plânge de milă sad

| LordCristobal a răspuns:

Salutare,nu te-am mai vazut demult pe site, chiar mi-a fost dor de tine.laughing))
Pai fata daca te iubeste ar trebui sa stea cu tine si sa nu plece urechea la ce spun parintii ei.In cazul in care nu se intretine singura ar trebui sa isi ia un servici si sa se mute cu tine, sa nu depinda de banii parintilor.
Mama ta ti-a dat un sfat ban si de la fata trebuie sa porneasca initiativa, ca asa daca asculta tot timpul de parinti nu va avea niciodata o parere proprie si realatia voastra o sa aiba de suferit.Invat-onsa fie independenta pe toate planurile si sa nu renunti la ea chiar daca asta ar vrea parintii ei.

| Lupică27 a răspuns:

Pai si care e motivul pentru care nu vor?
''mami'' a ta are dreptate, nu le mai baga in seama si focuseaza-te pe tine, iubeste-te pe tine.
parintii ei probabil vor un print cu yacht sa le ia fata de la poarta.

| Miruna333 a răspuns:

La 21 nu exista sa,, nu o lase''. Ce o sa faca? O sa-i ia telefonul si o vor trimite in camera ei? Asta daca locuieste la ei. Depinde cum este pentru ea situatia, daca o afecteaza sau daca ii este indiferenta parerea parintilor.

| Alfheimr a răspuns:

Salut draga prietene, observ ca esti actorul cu rol principal in filmul de comedie-drama virgin la 40 de ani, si aparent cred ca urmeaza sa faci un sit-com, virgin de la 40 pana la pensie. Eu zic sa te duci sa-i bati parintii.

| ilovefemboyssimaimutoi123 a răspuns:

Las-o pe fata aia de 6 luni in pace