| SuperMarius1992 a întrebat:

Daca pritena mea ar ramane insarcinata si na cu voia noastrastraight facene dorim noi astastraight facesi na parinti nu sunt de acord..cu relatia noasta ia find minora si eu majorstraight faceas putea intra la viol sau ceva..chiar adica ne dorim noi asta ft mult? chiar daca ia mi-a spus si dpvedesc astastraight facedaca o iubescstraight facesi na ia e ttull pentru mine? va rog raspunsuristraight faceserioaSE

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Nu te baga nimeni la inchhisoare atita timp cit nu esti reclamat de nimeni.si sa zic daca ai fi reclamat atunci o sa te puna ori sa o iei de nevasta ori daca nu vrei doar atunci te vor baga la racoare.dar daca tu spui da o iau de nevasta n-are ceti face nimeni nimic.chiar daca ea este minora e vorba de un copil si nicaeri statu nu lasa copii fara parinti.cauta sa ii tina gramada si doar daca el zice ca nu vrea atunci il va trimite la inchisoare.deci tu daca vrei sa faci plozi asta e fai dar va trebuie sa o iei de nevasta cu acte legal nu doar vorbe.asa ca gandeste-te de multe ori ce vrei sa faci.nu hai lasa ca vedem noi o sa te iau bla bla.nu merge asa.cu alte cuvinte daca parintii tai sau ai ei nu-s de acord cu relatia voastra si voi vreti sa fiti impreuna atunci daca ea ramaine gravida pa si la gara nu or sa mai aibe ce sa va faca, chiar ei o sa fie de acord, ca decit sa mergi la puscarie mai bine cu plozi.deci stai linistgit ca nu e asa cum spun unia.restu ce vrei tu copii si etc e treaba ta nu ma bag, fiecare face ce vrea cu viata lui.bafta

| SuperMarius1992 explică (pentru vrelian):

Pai si daca parinti ei nu sunt de accord ..eu vreau sa am langa mine si na ceva serioss....pe viata..si na daca ar fi sama denunte la o sectie de politie cu o plangere ce se va intampla cu mine pe vitor?

| vrelian a răspuns (pentru SuperMarius1992):

Cred ca tu doar ai vrut sa te informezi deocamdata si asta este un lucru bun.stiu cum este cind ai pe cineva si la anii tai dar poate ar fi cazul sa te mai gindesti.eu nu stiu de cit timp esti cu tipa asta si chestgii de genul asta.stiu ca acum ti se pare ca vai cu ea vrei sa fii si bla bla.dar te asigur ca mai tirziu nu o sa ti se mai para chiar asa cum este acum.nu ai experienta, mai ales cu femeile asa ca lumea este mare si plina de femei.mai tirziu sigur o sa iti schimbi parerea despre femei despre lume asa in general.treb sa stii sigur cum este tipa si mai ales din pct de vedere sexual.si multe chestii.esti sigur ca chiar iti place si vrei asta? poate mai tirziu o sa spui ca stai ca tu vrei o tipa mai inalta, o tipa mai stiu si eu cu tite mari cu picioare lungi si bla bla.eu stiu ce zic credema.de aia e bine sa mai stai asa acolo 2-3 ani.mai ales daca ea e minora poate nici scoala na terminato.tu nu cred ca esti plin de bani ca nu te legai de nimeni daca ai fi fost bogat.deci bani nu aveti, scoala nu aveti cam naspa.dar na acum tu stii mai bine ce situatie ai. legat de reclamatie da ei te pot reclama, caz in care politia te va chema si le spui adevaru si cum am mai spus or sa iti zic ori asta ori la racorica.iti spun ca am avut ceva vecini care au violat pe cineva, deci au violat si politia l-a intrebat.o iei de nevasta sau 9 ani la racoare.si ala a luat-o de nevasta.dar sa fii sur poti intreba un avocat ceva.dar sigur nu o sa te bage la inchisoare in cazul in care tu vrei sa ramai cu ea.dar mai gandeste-te ca nu te preseaza timpul.si indiferent cine si ce e impotriva si voi va vreti nu o sa poata sa va desparta.cam naspa dragostea asta dar na toti trecem prin ea.mai tirziu o sa ti se para altfel.nu stiu ce sa zic tu faci cum crezi. uneori e bine, alteori e mai putin bine. uneori e bine sa faci copii cind esti tinar alteori mai putin si asa mai departe. oricum bafta

| SuperMarius1992 explică (pentru vrelian):

Vrelian-mersi frumos si avem 2 ani impreuna si na adevarul este pentru ca nil dorim ft mult copilul ci pentru afi impreuna unul langa altul nu tot asa pe ascunsstraight face
suntem asa de 2 anistraight facepentru ca asa simtim noi ca el ne va fi singurul pas pe care neva uni pe noistraight face
si intr-adevar nu avem bani si etc dar na cat sa traim pe azi pe maine si noi si kopilul avem pentru ca na am un loc de munka stabil si na salariul e atractiv lucrez la un supermaket si na
de descurcat ma descurc nu-i o problema asta bani... si da mias si eu intradavar sami traiesc viata alaturi de ia si na dupa copii si etc.da e singurul mod de afi impreuna.straight face
si na da doar m-am informat, dokumntat inainte.straight facei va multumesc ft mult la totii cei care miau dau un raspus de seriozitate cu informati!

11 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Daca parintii fac reclamatie o sa faci inchisoare. Dar de ce vreti copii la varsta asta, va plictisiti? Sa stiti ca un copil nu e o jucarie, cand nu mai ai chef de el sa-l arunci, e o responsabilitate uriasa ce se ia pentru toata viata. Sunteti siguri ce vreti asta, nu va doriti sa va bucurati acum de viata? E bine sa incerci de toate in viata, dar la timpul potrivit. Acum pentru voi e timpul sa va distrati, sa faceti tampenii, sa iesiti cu prietenii, sa va faceti o cariera, sa va certati si impacati cu iubitul/a de n ori pe zi, nu sa schimbati scutece si sa hraniti un copil din 3 in 3 ore!

| EddiWeed a răspuns:

Ba nene un copil nu se face asa, trebuie sa te gandesti bine daca chiar vrei un copil.trebuie sa stii ca un copil trebuie sa creasca cu ambii parinti langa el, trebuie sa ai ce sa'i oferi trebuie sa stii sa'l cresti, sa stii sa'l educi. aveti casa voastra totul pregatit pentru un copil, voi sunteti intr'adevar pregatiti pentru un copil, ce'i dati sa manance? sau in faceti si dupa ceva timp o sa'l creasca unu din parintii vostrii sau mai rau o sa ajunga in vre'o institutie.GANDESTE'TE BINE ca un copil e o responsabilitate mare

| kx123 a răspuns:

Parintii ei te pot reclama. Eu zic sa nu faci acest lucru. Puteti regreta mai tarziu amandoi.

| onasis1961 a răspuns (pentru kx123):

Uite aici sunt nevoit să fiu de acord cu tine! Cu toate că eşti mică gândeşti bine! Bravo!

| tsunami11 a răspuns:

Cunosc o apropiata care acum are 19 ani si ea a ramas insarcinata la 16 ani si tatal copilului acum are 23 atunci aveea 20 si parintii o fost de acord si cand au ajuns la varsta potrivita ei so casatorit si nu o fost probleme cu inchisoarea.

| danielcoman32 a răspuns:

Daca ea ar ramane insarcinata,tu ai intra la inchisoare pentru corupere de minori, si acolo, baiete, ai avea viata grea de tot, ai fii fetita tuturor!

| OannaAnna a răspuns:

Eu zic sa inveti Limba ROMANA! Dupa aia ai timp si de copii oh go on

| Theuta a răspuns:

Da. esti sanctionat pentru corupere de minori daca parntii fac plangere.