| anonim_4396 a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati.O prietena de-a mea si-a pierdut virginitatea(intr-o noapte).Pe moment nu ia curs sange,dar de dimineata a inceput.Si acum este deja a 3-a zi in care ii curge.Este ok?

12 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Salut, poate fi vorba de o sângerare de tip menstrual, mai ales dacă are cicluri neregulate.
Uneori la primul contact sexual se pot produce leziuni interne la nivelul vaginului sau a colului uterin, care pot sângera, dar este ciudat pentru că ar fi trebuit să sângereze de la momentul contactului sexual.
Depinde cum arată, dacă este sânge proaspăt, roșu, poate fi vorba de o leziune, dacă are aspectul asemănător cu cel al sângelui menstrual atunci e probabil o menstruație. În orice caz, prietena asta a ta ar fi bine să meargă la un ginecolog și să vadă dacă totul este în regulă.

| ZaineaM a răspuns:

Si acea prietena esti tuwinking

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna! Daca spui ca i-a venit menstruatia acum o saptamana este posibil sa aiba o hemoragie.Mai bine nu ar sta asa si s-ar duce la un ginecolog.Situatia s-ar putea inrautati.
Sau ar putea fi vorba tot de o menstruatie (este posibil sa ii vina de 2 ori intr-o luna.Am o prietena care pateste asta lunar).

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Nu i s-a intamplat niciodata sa ii vina de 2 ori.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Nu prea conteaza asta.Nici prietenei mele nu ii s-a mai intamplat pana acum.Dar chiar si asa sa se duca la medic.ca sa fie sigura!happy

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

De ce s-ar produce o hemoragie?

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Pai depinde de organismul fiecareia.

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu sunt eu, lasati presupunerilewinking

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Cred ca ai raspuns persoanei nepotrivitewinking

| fr4t3ll0 a răspuns:

Esti sigur(a) ca nu e pe STOP? Ca sunt 100% sigur ca nu are legatura cu virginitatea.

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru fr4t3ll0):

Menstruatia i-a trecut acum o saptamana.

| dreamgirl94 a răspuns:

Spune-i sa se duca la urgente sa o vada un ginecolog.se poate sa aiba hemoragie.