| anonim445dd a întrebat:

Bună! Știe cineva ce se dă la bacalaureat la istorie anul acesta?
Nu vreau răspunsuri care nu au legătură cu asta. Ofer fundă! Mulțumesc anticipat.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred că Mama Omida poate sti.

| Simpatic a răspuns:

"Știe cineva ce se dă la bacalaureat la istorie anul acesta? "

cum am putea sti subiectele, fata de asa ceva?

nu ar strica sa arunci un ochi pe acest articol, acesta arata cum sunt realizate subiectele inainte de BAC https://www.euronews.ro/......-educatiei

| Violleta2022 a răspuns:

Cum ar putea stii cineva acest lucru, daca subicetele sunt STRCIT SECRETE si nu se deschid decat in ziua examenului?!

Nu stiu pe ce lume traiesti tu, daca esti total incapabil sa intelegi ca nu stie nimeni asta, doar cei 2-3 profesori care au facut subiectele si le-au depus la ministerul invatamantului, subiecte care sunt trimise prin posta sigilata si plicul este deschis in ziua examenului, la ora 9 dimineata, fix.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana si invata TOATA materia de la istorie, de-a Xi-a si a XII-a, ca nu se stie ce-ti pica anul asta, dar macar nu te ia pe nepregatite si nu risti sa pierzi BAC-ul din cauza asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca te referi la materie, profesorul/profesoara ta de istorie trebuie sa iti spuna, fiind la zi cu cerintele.Si tot acestia trebuie sa va pregateasca, sa va dea subiecte si asa mai departe.In rest, e lesne de inteles ca nu stie nimeni ce va cadea la bac.Atat timp cat te pregatesti dinainte nu vei avea probleme.Succes.

| johnnny123 a răspuns:

Adică vrei să-ți spună cineva subiectele la bac cu două luni înainte?

| Hyperion7 a răspuns:

Daca te referi la programa pentru bac (adică ce trebuie sa înveți) găsești aici
https://cdn.edupedu.ro/......t-2022.pdf
E aceeași programa, chiar daca e pentru 2022.

| mODIN a răspuns:

Repet ce am mai zis de sute de alte dati pe intrebari de genul:

Nimeni, nici macar cei de la minister nu stiu ce se da la bac! Se fac mai multe subiecte diferite si se trage la sorti in ziua aia, de dimineata, apoi se trimit prin toata tara! Daca vrei sa afli ce sa da inaintea altora, ori bagi o camera ascunsa la minister si le vezi cu o ora inaintea celorlalti, ori mergi la vrajitori sa-ti citeasca viitorul.