| sorin1234567 a întrebat:

E vreo diferenta intre romana predata la mate-info si cea predata la filologie/ stiinte-sociale?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Normal ca este o diferenta, romana predata la filo este mult mai vasta fata de cea de la mate info, ai mai multe ore pe saptamana si inveti mai multe lucruri, de asemenea examenul de bacalaureat este mai dificil daca ai absolvit profilul filologie, sunt subiecte diferite la bac fata de cel de la profil real, sper ca te-am ajutat si ai inteles.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. La filo intra mai multe opere si sunt corectate lucrarile la bac + mai strict, si subiectele is ceva mai grele.

| SomethingFunni a răspuns:

Da, poti citi aici in detaliu.
http://oldsite.edu.ro/index.php/articles/c556/

Pe scurt, filologia are mai multe ore deci acopera cateva opere in plus si intra mai mult in detaliu.

| sorin1234567 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri ^^