| newaccountbye a întrebat:

Recent am întâlnit o persoană care atunci când vorbea cu mine sau cu oricine altcineva se uita extrem de frumos, se uita profund în ochii tăi. Și mi-a lăsat o impresie plăcută. Oare aș avea același efect dacă aș începe să privesc oamenii direct în ochi? Se simțea ca și cum pătrundea în sufletul tău laughing)

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca arati foarte bine ca si chip, ai ochi frumosi sau ai abilitatile vampirului Lestat de a seduce persoanele din jur doar privindu-le, atunci poti face oamenii sa ramana uimiti doar uitandu-te la eiwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Doar oamenii cinstiti, care nu au nimic de ascuns te privesc in ochi, atunci cand vorbesc cu tine!

Cand un om vorbeste cu tine si se uita in jur la altii sau la alte obiecte, da-i papucii sau opreste-l din discutie si pleaca, ca nu are nici un interes fie cinstit cu tine, ori sa te respecte, ori sa-ti spuna adevarul.

| anonimg a răspuns:

Am rămas blocat⁠ (⁠・⁠。⁠・⁠)

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde si cum ii privesti in ochi. Daca te fortezi prea mult, o sa pari psohopat/a chiar laughing. Trebuie sa fie natural privitul. Cu o expresie care nu intimideaza negativ.

| CleanHeart a răspuns:

O persoana care te priveste in ochi cu caldura este o persoana extra sufletista si de asta are un feeling atat de bun

| Standt a răspuns:

Depinde si cum ii privesti. Cu placere, cu interes, cu drag... Sa nu iasa cu ura, cu furie, ca tunci...

| Cavaler001 a răspuns:

Așa e normal să privești lumea în ochi cd vb cu ea.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Cavaler001):

Ai fi surprins sa observi cat de putina lume te priveste in ochi atunci cand vorbesti cu ei. Multi sunt stresati, obositi, anxiosi, ganditori, ingamfati, fuduli, etc. Si oamenii de genul nu se uita in ochii tai cand vorbesc cu tine.

| Cavaler001 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Eu am spus cum e normal.

| iliiiinca a răspuns:

Da, clar. Contactul vizual conteaza foarte mult

| AlexCriss2000 a răspuns:

Vezi să nu îi deochi happy

| CalinaXandra a răspuns:

Trebuie sa fi un om sincer pentru a avea efectul ăsta asupra altor oameni.

| CalinaXandra a răspuns (pentru CalinaXandra):

Intenții bune sau cel puțin sa nu ai gânduri rele, sa nu fi invidios. Sa ai un suflet împăcat! Asta nu se poate mimawinking