| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare in legatura cu viata unei pisici de apartament.Cand stiu ca pisica are nevoie de a manca iarba si in ce cantitate.

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

In primul rand pisica nu roade decat 2-3 fire de iarba, nu stiu de ce (o vorba din batrani spune ca o doare capul). nu prea cred ca ai cum sa iti dai seama cand are ea chef de asta, dar poti achizitiona de undeva o planta de ghiveci asemanatoare cu iarba... sau smulgi din parc la primavara cu tot cu radacina si o pui in ghiveci cu pamant. apoi o duci in apropierea locului unde de obicei ii pui mancarea. asa isi va lua singura de acolo cand are nevoie.