| WhatABeautifulDay a întrebat:

Trebuie neaparat sa se puna nisip in cutia de nevoi a unei pisici sau merge si cu ziare? Am vazut la un prieten ca foloseste ziare in loc de nisip si mi s-a parut mai eficient, insa el are caine. Merge si la pisici?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GabyT10 a răspuns:

De preferat ar fi sa se puna nisip in litiera(e mai usor de curatat dar si igienic), dar merge si ziar/hartie.Cand se foloseste altceva decat nisip, trebuie spalata si dezinfectata zilnic litiera, cu nisipul e mai usor, se curata zilnic si se dezinfecteaza litiera odata la 2-3 zile happy.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea, pisicile sapa sa ascunda "Treburile" iar cand o sa-i pui ziare n-o sa mai aiba ce sapa si o sa faca dezordine

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan1lol a răspuns:

Daca il antrenezi, da. Chiar daca lor le place sa ascunda ceea ce au facut

| MariaDeeaa7 a răspuns:

Bună. La catei merge dar la pisicute nu...de aceea este nisipt special pentru ele. E destul de scump dar... daca este nevoiewinking