| Nikolle020 a întrebat:

Ce tratament sugerati pentru cosuri? Care credeti ca sunt mai eficiente? Am folosit multe creme si geluri dar nu prea si-au facut efectul...tenul este gras si imi apar in zona barbiei,fruntei si a pometilor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Vezi aici cum poti scapa de "cosuri" http://www.i-medic.ro/blog/pentru-adolescenti-acneea-de- ce-ne-apar-cosuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu...eu ma dau cu clearasil dar deocamdata nu vad nici un efect crying

| Aniela2777 a răspuns:

Eu am fost la Dermatolog si mi-a recomandat gelul de curatare "Effaclar" si 2 creme, una pentru acnee(Skinoren 15%gel) si una pentru puncte negre, caci cica din ele apar cosurile (Effaclar K), eu ma dau in fiecare seara, dar prima data te speli cu gelul si astepti jumate de ora, dupa iti dai cu cremelebig grin la mine a functionat, n`am scapat de toate dar.e ok pentru inceput, saptamana asta trebuie sa merg la control. Bafta happy