| JustAnonim a întrebat:

E asa rau cum zice toata lumea cand iti vine ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Sigur că nu,tuturor ni se întâmplă,eu o i-au ca pee o maturizare,când creștii ți se adună toxine în corp care trebuie eliminate și acestea se elimină prin ciclu, și ca să nu se păteze lenjeria intimă trebuie să folosești un absirbant creeat de oamenii de știință numit tampon, nu este chiar așa de rău decât dacă îți vine la școală și nu ai la tine ceva care s- îți pui te pătezi și se vede prin pantalonii și mai rău e atunci când simți când curge dar dacă ești norocos îți poate veni și acasă mie prima dată acasă mi-a venit apoi la școală nu știam când îmi vine fiindcă cum am zis in primele 2-3 luni ciclul nu îți vine la data corectă, este dereglat.

5 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, oarecum da. Adică, câteodată te doare burta, şi e rău.

| Unicucebeea a răspuns:

Aoleu cine ti-a zis? Te sperie degeaba...te doare putin burta, sangerezi putin si gata pana peste cateva saptamani(depinde)...

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Da. E groaznic de abia astept sa scap odata
Te doare burta in prima zi tare... acum depinde si de tine, nu toti sunt la fel.
Pe unii ii dor si spatele sau capul...Nu poti face nimic, nici nu ai chef de nimic
Oricum in prima zi te simti rau. Sper ca nu te-am speriat

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu e asa rau, dar lumea exagereaza uneori.

| Mihai111111111 a răspuns:

Nu te speria ca este in procesul tau de maturitate ca si la baieti dar la fete este mai diferit.Nu o sa te doara lunga durata, intr-o zi cateva ore si gata dupa aia o sa ai cateva urgente de curgere dar iti trece. Asa a patit si sora mea.Bafta!