| Dîrla_Mihai_ a întrebat:

Salut am cumpărat de Optimum Nutritiona proteine din zer, câte doze este recomandat și cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Aceste informatii apar pe siteurile vanzatorilor si producatorului cat si pe amabalajul produsului

de exemplu pentru acest produs, de aici : https://www.megaproteine.ro/......ard-2-2-kg

"Mod de administrare ON Gold Standard 100% Whey Protein 2.2 kg | Proteina din zer

Portia este de 29.4 g - 33 g formata din 1 cupa. Amestecati 1 cupa cu 180-240 ml de apa rece. 100% Whey Gold Standard se absoarbe rapid astfel ca poate fi consumat dimineata si / sau in timpul celor 30 de minute inainte de antrenament sau imediat dupa antrenament."

pe scurt o portie reprezinta 1 cupa!
unii folosesc 1 singura portie de proteina supliment pe zi altii mai multe portii, fiecare in functie de ce isi doreste

asta reiese din toate produsele acestei marci : https://www.megaproteine.ro/......dard-450-g