| Vavsvoomvoom a întrebat:

Cum Poti ave amai mult curaj cand te cerţi /bti cy cineva? Sună inatur ştiu însă am 500 de ani şi nu am curaj cand se ia cineva de mien paralizez. Am fost victimă a abuzului domestic şi de asta mulţi profită.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, îmi e milă de tine din ce am descifrat din întrebarea ta, nu ştii să scrii deloc. Dacă ai probleme, discuta cu poliţia sau încearcă să le rezolvi singur, dar fără violenţă!happy

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

De ce sa te bati?
Nu ai destula minte sa rezolvi problemele altfel?

| alin131 a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu sa te intareasca si sa te apere.

| Cyrano a răspuns:

La astfel de treburi nu trebuie sa ai curaj ci mai multa minte sa abordezi situatia intelept!