| HappYorSaD94 a întrebat:

Buna TPU...Am ajuns in momentul ala, in care simt ca "tampesc" laughing. Am 21 ani, am terminat recent o facultate, am un job stabil, dar. la capitolul "dragoste" sau cum vreti sa-i spuneti stau extrem de prost. De ce? Inca n-am avut nici o prietena. Ideea e ca, daca-mi place o fata, incep sa interactionez cu ea, dar parca fug fetele de mine laughing. E. stanjenitor sad Nu stiu ce sa mai fac. Oare nu stiu sa vorbesc cu ele? As avea nevoie de putin ajutor, cu niste sfaturi: Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca tu interactionezi numai cu cele mai mari bunaciuni pe care le vezi, normal ca te resping(presupunand ca nu ai un aspect direct proportional cu al ei).
gaseste-ti si tu o fata decenta.
alta problema e vocabularul. daca tu incepi discutia cu "cf pisi" laughingnormal ca fug de tine.
stii, nu-ti putem noi spune ce sa faci.numai perseverand si continuand sa incerci vei progresa.(Trebuie sa-ti pui si intrebari:"ba, de ce a fugit si asta de mine?"etc.)

| HappYorSaD94 explică (pentru SergiuBoss11):

Tot timpul incep cu un. "Buna X" si nu-s genul de baiat care ma dau mare. Nu, nu incerc sa interactionez numai cu cele mai mari bunaciuni. De exemplu, cu ultima fata am interactionat pe ask.fm/ Are 18 ani. Am intrebat-o o gramada de chestii, la care am primit raspuns. Odata ce mi-a spus sa-i scriu pe facebook, s-a lasat "ceata". sad. Stiu ca e singura, cel putin deocamdata dar. Nu stiu ce sa mai fac sad

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru HappYorSaD94):

Ai reusit sa o faci interesata prin prisma caracterului tau, dar si-a pierdut interesul cand a vazut imaginea ta.Nu e mare drama.te pensezi, iti faci o freza, te barbieresti si faci sala cateva luni.sa le vezi cum alearga ca niste caprioare in jurul tau.winking

| AnniaAKN a răspuns (pentru HappYorSaD94):

Poate a fost ocupata,daca vezi ca nu-ti merge pe net incearca in realitate sa-ti faci o amica asa ii dai ocazia sa te cunoasca, nu prea stiu eu cum sta treaba, dar sunt persoane cu care n-ai nimic in comun si nici un subiect de discutie, ar trebui sa iti gasesti un alt mod de socializare, nu prea stiu cum e la tine.