| Patriciaa_Patricia_1988 a întrebat:

Am 14 ani 80 kg si 1.69 cm... Stiu sunt foarte grasa am incecat diete, am mers si la nutritionist si nimic. Acum cateva zile am inceput sa mananc si de 7 ori pe zi si apoi regretam.Am incercat sa mananc si apoi sa vomit si a mers. De fiecare data cand terminam de vomitat mancam iar si asa nu reuseam sa slabesc.Cum pot sa devin bulimica fara sa mai am senzatia de foame dupa?

Răspuns Câştigător
| Andreea0512 a răspuns:

Dacă nu te simți bine în pielea ta, încearcă să slăbești. Există multe metode.
Eu ca să slăbesc, mă trezesc dimineața și fac niște exerciții, nu mult, în jur de 10 minute.
După trebuie să iei un mic dejun cosistent, dar fără pâine, de exemplu eu mănânc cereale de porumb, fără zahăr, sau foarte puțin.
După 2-3 ore,fac anumite activități,că săritul corzii,alergatul,ridic greutăți,fac abdomene,etc.
De după masă, mănânc mâncare gătită,dar sănătoasă, de exemplu ciorbă,supă,etc.
Mai spre seară, când e mai răcoare,mai ales că acum e vara,stau afară și fac activități cu verișorii mei,unde să implice multă mișcare. În caz că mi se face foame,mănânc un fruct, sau două.
Însă, trebuie să elimini pâinea și dulciurile.

Știu că este foarte greu la început, fac asta de puțin timp, dar crede-mă cã dă rezultate. Am făcut asta și în trecut. Nu trebuie să te îmbolnăvești ca să slăbești.

Puțină încredere în tine, oricine poate.

Multă sănătate!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca carne ca tine de foame, ce faci tu nu e sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulimia e o boală, nu un stil de viață. Mergi la psiholog, știi de ce? Pentru ca trebuie sa te accepți mai întâi asa cum ești ca apoi să poți face niște schimbări. Trebuie sa capeți încredere și motivație ceea ce cam deodată nu ai. Mănâncă tot ce vrei, la un moment dat te saturi și organismul nu-ți va mai cere nici zahar, nici sare, nici nimic. Vei manca echilibrat de la sine fără sa faci vreun efort.

| necplusultra a răspuns:

Indiferent de natura problemei tale, nu trebuie sa ajungi sa versi mancarea.Incearca portii mici, iar asa le poti manca cat de des doresti tu.Un abonament la sala cu antrenor, sau un program de exercitii facute acasa te va ajuta sa dai jos grasimea si sa ramai cu un corp tonifiat.Bafta!

| Patriciaa_Patricia_1988 explică (pentru necplusultra):

Am incercat dar nu fuctiona deoarece nu ma puteam opri doar la o portie mica doream mai mult... Merci oricum pentru sfat,.