| Costel88 a întrebat:

Am 17 ani si de ceva vreme fumez, nu foarte mult si vreau si eu niste sfaturi ca sa mă las.

Răspuns Câştigător
| Annyya a răspuns:

Trebuie doar sa ai putina vointa. O sa ti se para greu sa scapi de reflexul de a fuma. Stii, tigara de dimineata, tigara dinainte de a iesi din casa, tigara cu prietenii sau tigara de "sunt stresat". Nu te lasa "treptat" de fumat, ca asta e o prostie. Nicotina are nevoie de 2 zile pentru a-ti iesi din corp, iar daca reduci tigarile nu faci nimic. Nu incerca sa inlocuiesti tigara cu una electronica (e o mizerie). Se merita sa te lasi de fumat! Dar asta tine numai de tine.
Nu uita ca o singura tigara e tot ce iti trebuie pentru a te reapuca de fumat. Atat, una singura. Gandeste-te cat dauneaza si o singura tigara, asa ca de ce te-ai intoarce la ele?

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Mai bine mananci de banii aia

in fine
poti citi cartea:

in sfarsit nefumator

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pur si simplu nu mai fumezi, iti iei un suc, niste ciocolata, ceva sa iti tina gura ocupata laughing))
e bine sa renunti acum, peste cativa ani vei fuma pachetu pe zi si va fi mai greu sa te lasi

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă vrei să te lași e foarte simplu îți sugerez să îți cumperi una electronică pentru început happy

| Costel88 explică (pentru OnuOnulică):

Au ai mei, si am incercat, si nu imi place, vreau sa ma las asa brusc, fiindca nu sunt dependent cine stie ce...

| Deaad a răspuns:

Pur si simplu.Nu iti mai cumperi tigari.

| Costel88 explică (pentru Deaad):

Mai mult ciordesc de la ei mei... laughing

| Vasilescu_Andrei_1992 a răspuns:

Trebuie sa iti impui sa nu mai fumezi dar nu trebuie sa te opresti dintr-o data asa incerci sa reduci numarul de tigari pe zi cu cate 1-2 in minus pana ajungi sa nu mai fumezi.

| Costel88 explică (pentru Vasilescu_Andrei_1992):

Nu fumez mai mult de 1-2 pe zi, si sunt zile in care nici nu fumezwinking

| Vasilescu_Andrei_1992 a răspuns (pentru Costel88):

Foarte bine incearca sa nu mai fumezi.