| barca16 a întrebat:

Am banchetul de a 8 -a si nu stiu cum sa ma imbrac.
As vrea sa imi dati niste idei...
M-am gandit la doua modalitati...odata mi-ar placea sa asortez ceva cu tenesi,dar si mai elegant cu papion sacou etc...
As vrea sa imi ziceti exact ce si cum (tenesi culoarea aia, papion de acela etc). Daca gasiti si poza mi-ar fi de ajutor! Dar si fara merge.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| ionalexandru98 a răspuns:

Gandeste-te in primul rand la locul unde se tine. Dacae Doar un restaurant eu zic ca merg si nuste blugi cu o camasa, fara cravata sau papion si eventual cu un sacou, dar nu unul clasic c sa mearga la blugi. Insa daca se tine la un hotel sau un salon de nunti(zic si eu) parerea mea e ca merge ceva mai elegant.Preferabl un costum(pantaloni si sacou din stofa) cu o camasa si cravata sau papion. Daca chiar ti la eleganta, merge si o batista la buzunarul din piept. Pune-ti niste pantofi eleganti(nu neaparat gascan) dar oricum sa fie facuti bine). Eventual daca ai o prietena sa TE ASORTEZI CU EA LA CULORI. Cam atat si succes la banchet.

| Lorena7712 a răspuns:

Tenesi la o ocazie de genul ascesta? Nu merge. Iti zic sa te imbraci la costum ( de preferat negru sau gri ) si papion ( negru ). Sper ca te-am ajutat.

Funda?puppy dog eyes

| Porttocalaaa a răspuns:

Buna,uite cateva poze:
http://img.studentie.ro/......baieti.jpg
http://www.buticul.ro/......00x300.jpg
Si te mai poti imbraca cu niste blugi putini mai stramti de culoare inchisa(bleumarin sau negru), tenesi, o camasa(nu conteaza neaparat culoarea), o cravata neagra lasata lejer la gat (nu cravata eleganta!) si o vesta neagra;)

| Anutzaelena a răspuns:

Eu am avut banchetul de clasa a 8-a si iti pot spune cum s-au imbracat colegii mei si anume lejer.Fie in camasuta cu maneca scurta de culoare mov sau gri cu sacou pantaloni negri sau blugi pantofii, fie in blugi cu tenisi un tricou mai hazliu, asa ca pentru party si sacou. Depinde de stilul tau zilnic, fi natural si distreaza-te asta inseamna un banchet multa distractie. Sper ca te-am ajutat happy