| sayWhaaat a întrebat:

am banchetul pe 1 iunie si oscilez cu ce sa ma imbrac. Eu aveam de gand sa ma duc cu niste tenesi albi, care ii asortez cu tricoul, blugi cam de culoarea bej, si un sacou de culoare asemanatoare sa asortez. Bineinteles, nu haine de 2nd hand. Dar, cam toata lumea prefera camasa din ce am auzit, o prietena chiar incearca sa ma convinga tare sa ma imbrac cu camasa, ca este eveniment important etc...
Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ascult-o.O sa te simti aiurea cand vei vedea ca prietena ta va fi imbracata cu rochie de seara, coafata prospat si machiata impecabil.Nu ne imbracam chiar mereu in ce ne simtim bine...

| sayWhaaat explică (pentru Mihaela1964):

Nu este prietena mea, sunt single, doar o amica, careia i-am cerut parerea happy

| Mihaela1964 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Ma gandesc ca ceilalti colegi se vor imbraca cu smoking sau costum, iar colegele vor fi foarte elegante.Ia costum...
p.s.te poti schimba de haine dupa 12 noaptea...

| sayWhaaat explică (pentru Mihaela1964):

Ok...tricou cu maneca scurta sau lunga? Adica, eu obisnuiesc sa imi ridic manacile la orice imbrac de obicei, ar trebui sa fac asta?
Si, daca iau camasa, ar trebui sa schimb si restul tinutei care am spus-o mai sus?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Tricou cu manaca scurta; manaca suflecata la sacou se vede frumos. Daca iei camasa ar fi bine sa incalti altceva-la pantofi ma gandeam.Tu cum vezi tinuta in ansamblu?

| sayWhaaat explică (pentru Mihaela1964):

Exact cum a spus rorok, ma gandeam sa ma imbrac big grin, adica niste blugi adidasi, camasa, sacou, freza facuta si aia e happy. Mi-e doar sa nu fiu singurul imbracat asa de acolo, sa nu fie toti la costum si cravata...

| Mihaela1964 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Posibil sa se intampla asa, e bine sa mergi imbracat ca si ceilalti. Vorbeste cu ei, vezi ce au de gand sa imbrace la banchet.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Da poti sa te imbraci casual nu inteleg problema o camasa cu niste blugi si adidasi nu neaparat sacou pantofi etc...
freza facuta spreiat si gata happy.

| sayWhaaat explică:

Apropo,banchet de clasa a 12-a.

| alexandra01 a răspuns:

Iti recomand camasa, costum si pantofi, e banchetul trebuie sa te imbraci mai ''altfel'' decat in restul zilelor