| bogdancarla a întrebat:

Am mers la școala aia ieri și nu m-a băgat nimeni in seama. Am stat singura și părinții mei nu vor sa ma mute înapoi de unde am plecat, e foarte nașpa școala și profesorii sunt rai nu îmi place deloc și nimeni nu m-a băgat in seama. Trebuie sa ma descurc singura și nimeni nu ma ajuta, părinții mei nu înțeleg.
Ieri am stat și am mâncat singura și am stat singura toată ziua, acum iarăși merg la școala, sper sa fie mai bine dacă nu, sper sa ma mute ai mei înapoi.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Buna! Parerea mea e că ar trebui să te consiliezi cu psihologul școlii. El va intelege si e specialist. Toti tinerii cu probleme de integrare apelează la psiholog. Consilierele sunt gratuite. Cu puțin efort din partea ta, vei trece peste situația asta.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ce bucuroasa eram eu de nu ma baga nici pe mine in seama nimeni la scoala sau munca...
Si in fond cine ce sa iti faca, la ce sa te ajute? Sa scrie in locul tau? Sa mestece in locul tau? Te vei obisnui.

| bogdancarla explică (pentru Freya1):

Nu Draga n-am nevoie de astfel de ajutor doar ca aici in Anglia trebuie să-ți schimbi clasele la fiecare ora iar eu nu cunosc școala așa ca am nevoie de cineva care sa ma ajute s ducă la clase normal directoarea ar trebui să-ți dea pe cineva primele 2 sapatamani

| Freya1 a răspuns (pentru bogdancarla):

Pai faci ore separat de restul clasei? Sau de ce nu poti sa mergi dupa restul?